Jaka przyszłość czeka polską produkcję mleka? Weź udział w Forum Mleko!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jaka przyszłość czeka polską produkcję mleka? Weź udział w Forum Mleko!

04.02.2022

29 marca 2022 w miejscowości Podborze odbędzie się Forum Mleko „Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów” - specjalne wydarzenie dedykowane producentom mleka i hodowcom bydła mlecznego. Zobacz program i zapisz się już dziś!

Jaka przyszłość czeka produkcję mleka?

Przyszłość polskiej produkcji mleka stoi w obliczu piętrzących się wymagań i zmian prawnych, które bez wątpienia wpłyną na sposób i koszty produkcji. Wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu, Krajowego Planu Strategicznego dla reformy WPR oraz zmieniające się trendy konsumenckie, które coraz bardziej faworyzują surowiec pozyskiwany w sposób ekologiczny z uwzględnieniem wysokiego dobrostanu zwierząt oraz ochrony środowiska - to tylko niektóre ze zmian, którym musi stawić czoła rolnik. 

Mając to na uwadze redakcje top agrar Polska, Tygodnika Poradnika Rolniczego oraz Elity przygotowały specjalne wydarzenie dla hodowców i producentów mleka - Forum Mleko „Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów”.

Wydarzenie odbędzie się 29 marca 2022 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w Dworku nad Stawem niedaleko Ostrowi Mazowieckiej w miejscowości Podborze (woj. Mazowieckie). Podczas 7 godzinnej prelekcji będzie można wysłuchać wybitnych ekspertów z branży mleczarskiej.

r e k l a m a

Bogaty program Forum Mleko

Wydarzenie podzielone jest na 4 sesje tematyczne. Pierwszą z nich poprowadzi prof. Zygmunt M. Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który przybliży słuchaczom zagadnienia dotyczące efektywnego żywienia krów mlecznych.

W sesji drugiej „Zdrowe wymię – wydajna krowa” dr nauk weterynaryjnych Sebastian Smulski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawi zgromadzonym najważniejsze strategie terapeutyczne zapaleń wymienia oraz podpowie, jak zredukować zużycie antybiotyków w selektywnym leczeniu krów zasuszonych.

Podczas trzeciej sesji tematycznej Andreas Pelzer, niezależny doradca w Centrum Doświadczalnym w Haus Düsse (Niemcy), odpowie na pytanie na jakie rozwiązania w oborze postawić, aby z jednej strony zagwarantować zwierzętom wysoki dobrostan, ale z drugiej ograniczyć pracochłonność przy ich obsłudze.

Ostatnia sesja dotyczyć będzie przyszłości rynku mleka w Polsce i na świecie. Jakie perspektywy czekają polskich producentów i co zdecyduje o ich konkurencyjności? Te zagadnienia przedstawi Łukasz Wyrzykowski, dyrektor generalny IFCN.

Ważnym punktem spotkania będzie debata, podczas której zostaną poruszone tematy m.in. wpływu „Zielonego Ładu” na kondycję polskiego sektora mleczarskiego i szansach na wykorzystanie w pełni jego potencjału. Udział w debacie zapowiedzieli: 

  • Edward Bajko, SM Spomlek, PIM,
  • Marcin Hydzik, ZPPM,
  • Dariusz Sapiński, SM Mlekovita,
  • Grzegorz Gańko, OSM Sierpc
  • Stanisław Jamiołkowski, MSM Mońki.

Zobacz szczegółowy program Forum Mleko TUTAJ


Jak wziąć udział w Forum Mleko?

Koszt wzięcia udziału w Forum Mleko wynosi 100 zł dla prenumeratorów oraz 250 zł dla osób nie będących prenumeratorami. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.mleko.topagrar.pl. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 886 29 59.


Zapraszamy do rejestracji!

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Beata Dąbrowska

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Targi Ferma 2022 już w ten weekend!

Już w najbliższy piątek Hala BCTW w Bydgoszczy wypełni się po brzegi hodowcami i specjalistami z branży produkcji zwierzęcej z całej Polski. Przez trzy dni targów Ferma, odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych oraz zapoznać się z ofertą prawie 130 wystawców.

czytaj więcej

Seniorzy powinni spożywać więcej przetworów mlecznych

Zwiększenie spożycia pokarmów bogatych w wapń i białko, takich jak mleko, jogurt i ser zmniejsza ryzyko upadków i złamań wśród osób starszych, którzy często spożywają za mało wapnia i białka i borykają się z osteoporozą czy osłabieniem kości (30% wszystkich złamań szyjki kości udowej ma miejsce w tej grupie wiekowej).

czytaj więcej

Kuriozalne kary dla rolników za obciążanie pryzm kiszonkowych oponami. Polska Federacja interweniuje

Widok pryzm kiszonkowych pokrytych folią i starymi oponami nie jest w gospodarstwach mlecznych, ani niczym nowym, ani szczególnie zaskakującym. Zaskakuje za to kara, jaką może nałożyć na nieświadomego rolnika Główny Inspektorat Ochrony Środowiska za wykorzystanie zużytych opon bez wymaganego zezwolenia. Maksymalnie może ona bowiem wynosić aż 1 mln złotych!  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)