Wybrano nowego dyrektora Stowarzyszenia ASAP
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wybrano nowego dyrektora Stowarzyszenia ASAP

14.09.2020autor: Marek Kalinowski

Wybrano nowego dyrektora Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP Panią Małgorzatę Bojańczyk. Zarząd serdecznie podziękowali byłemu dyrektorowi panu Dariuszowi Rutkowskiemu.

Nowy dyrektor ma przed sobą wiele wyzwań

Nowym dyrektorem Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP została Małgorzata Bojańczyk. Pracę na tym stanowisku rozpoczęła 1 września 2020 r., zastępując Dariusza Rutkowskiego, który był w Stowarzyszeniu od początku jego powstania i z powodzeniem realizował zadania związane z wypełnieniem  celów statutowych ASAP. Wszyscy członkowie oraz zarząd serdecznie dziękują panu Dariuszowi za jego zaangażowanie i wkład w rozwój Stowarzyszenia.

r e k l a m a
Małgorzata Bojańczyk posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, kontroli i skutecznym wdrażaniu projektów związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Zanim dołączyła do Stowarzyszenia ASAP, pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie realizowała zadania z zakresu reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Konkurencyjne rolnictwo potrzebuje zdrowego środowiska i zasobów naturalnych – mówi Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Biura Stowarzyszenia ASAP.

– Aby to osiągnąć, istotne pozostaje skuteczne szerzenie wiedzy o zrównoważonych praktykach rolniczych, które łączą cele ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. Stowarzyszenie ASAP koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny program działań ONZ dotyczący Zrównoważonych Celów Rozwoju, ale przede wszystkim, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z reformą Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Kluczowa jest tutaj intensyfikacja wspólnych działań na rzecz jeszcze bardziej zrównoważonego rolnictwa w Polsce – podkreśla Małgorzata Bojańczyk.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego ASAP jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Członkiem ASAP jest także „Tygodnik Poradnik Rolniczy”. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Więcej o ASAP na stronie: www.rolnictwozrownowazone.pl.

Marek Kalinowski
Zdjęcie Główne: Pixabay


autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Fuzja Euralis i Caussade w Lidea

1 września 2020 roku startuje fuzja Euralis Semences i Caussade Semences Group. Łączące się firmy utworzyły nowy podmiot – Lidea. Już na starcie Lidea jest jedną z 10 największych światowych firm hodowlanych i ma ambicję osiągnąć pozycję lidera produkcji materiału siewnego wybranych upraw w Europie.

czytaj więcej

ARiMR przyjmuje wnioski na pomoc covidową. Na co rolnik dostanie dotacje?

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)