W USA firma UPL Ltd. postawi nowoczesne centrum OpenAg
r e k l a m a
Partnerzy portalu

W USA firma UPL Ltd. postawi nowoczesne centrum OpenAg

14.10.2020autor: Marek Kalinowski

Firma UPL Ltd. ogłosiła otwarcie nowego, nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego w Research Triangle Park w Karolinie Północnej w USA. Centrum OpenAg umożliwi firmie wykorzystanie swoich zaawansowanych możliwości badawczo-rozwojowych we współpracy z innymi firmami w celu opracowania i komercjalizacji nowych zrównoważonych rozwiązań rolniczych.

Centrum OpenAg to zaawansowane technologicznie laboratoria

– Nasze systemy produkcji żywności wymagają zmiany – mówi Adrian Percy, dyrektor ds. Technologii w UPL.

r e k l a m a
– Rolnictwo pilnie potrzebuje transformacji, a dzisiejsze boleśnie powolne tempo innowacji technologicznych i wdrażania ich w gospodarstwach po prostu nie może być kontynuowane. Nasz cel OpenAg burzy ograniczenia i granice, aby tworzyć partnerstwa, które zmienią rolnictwo, zapewniając szeroką wartość w całym łańcuchu produkcji żywności.

Centrum OpenAg to zaawansowane technologicznie laboratoria oraz nowo zatrudniony zespół doświadczonych naukowców, którzy są w stanie szybko zweryfikować szeroką gamę technologii – od najnowszych rozwiązań biologicznych po innowacje oparte na chemii.

– Łącząc innowacyjność start-upów z elastycznym modelem partnerstwa, wiedzą naukową, badaniami i rozwojem, własnością intelektualną, doświadczeniami polowymi i rejestracją, Centrum OpenAg będzie napędzać szybszy i bardziej wydajny proces testowania, zatwierdzania i rozpowszechniania technologii w gospodarstwach – powiedział Mark Singleton, szef nowych technologii w UPL.

Centrum OpenAg wyposażone jest w kontrolowane klimatycznie szklarnie badawcze, laboratoria formulacji, chemii analitycznej i biochemii. Badane tutaj innowacje obejmują wszystkie kategorie rozwiązań, w tym fungicydy, insektycydy, herbicydy, biostymulatory, nawozy i inne.

UPL Ltd. jest globalnym dostawcą zrównoważonych produktów i rozwiązań rolniczych, także w naszym kraju. UPL Polska ma w obecnym portfolio blisko 70 pestycydów, a także nawozy, kondycjonery gleby, biostymulatory i produkty do ochrony biologicznej.

Marek Kalinowski za informacją UPL Polska
Zdjęcie Główne: Pixabay

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Grupa Azoty stawia na nowości i innowacje

Tydzień temu pisaliśmy o wdrażanym przez Grupę Azoty nowym systemie komunikacji. Celem tego rebrandingu prezentowanego na konferencji prasowej jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów, nawiązującej do wyzwań Europejskiego Zielonego Ładu. 

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Użytki zielone a odchwaszczanie. Kiedy i na jakich zasadach są one dopuszczalne?

Chwasty są jedną z głównych przyczyn degradacji i skrócenia okresu użytkowania porostu. Dlatego warto zapobiegać kompensacji chwastów stanowiących w zebranej paszy balast i w pierwszej kolejności robić to metodami agrotechnicznymi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)