System easyconnect z wsparciem firmy Bayer
r e k l a m a
Partnerzy portalu

System easyconnect z wsparciem firmy Bayer

16.09.2021autor: Marek Kalinowski

W myśl realizacji zobowiązania CropLife Europe dotyczącego powszechnego udostępnienia zamkniętych systemów transferu (ang. closed transfer systems, CTS) europejskim rolnikom i operatorom do roku 2030, firma Bayer przystąpiła do wielobranżowej grupy opracowującej zamknięty system transferu easyconnect.

Z artykułu dowiesz się

  • Na czym polega system CTS?
  • Na czym polega technologia easyconnect?
  • Jak wygląda pilotaż programu easyconnect?
Wraz z markami ADAMA, BASF, Belchim Crop Protection, Certis Europe, Corteva Agriscience, FMC Corporation, Nufarm, Rovensa Group oraz Syngenta, firma Bayer wprowadzi system easyconnect na rynek, oferując atrakcyjne rozwiązanie, które jest szybkie, bezpieczne i wygodne dla rolników i operatorów działających na terenie Europy. Jednocześnie Bayer będzie nadal wspierać wdrażanie systemów CTS za pośrednictwem dostępnych na rynku rozwiązań.
r e k l a m a

Bayer angażuje się w promowanie wdrażania CTS

Grupa Robocza easyconnect ma przyjemność powitać firmę Bayer w gronie swoich członków i docenia jej zaangażowanie we wspieraniu systemu easyconnect, który przyczyni się do osiągnięcia celu, jakim jest powszechny dostęp do zamkniętych systemów transferu w Europie – wyjaśnia Louise Brinkworth, lider ds. zarządzania w regionie EMEA, Corteva Agriscience i przewodnicząca komitetu sterującego grupy roboczej easyconnect CTS.
 
– Bayer angażuje się w promowanie wdrażania CTS w celu dalszej poprawy bezpieczeństwa operatorów oraz ochrony środowiska podczas fazy mieszania substancji, napełniania i płukania pojemników w trakcie stosowania środków ochrony roślin. Zgodnie z powyższym zobowiązaniem firma Bayer promuje system CTS od 2014 r. Aby zaoferować rolnikom jeszcze większą elastyczność, firma Bayer ma przyjemność dołączyć do branżowej Grupy Roboczej easyconnect, mając na celu wykorzystanie korzyści płynących z tego rozwiązania – wyjaśnia Fabrice Houdebert, szef marketingu regionalnego EMEA w firmie Bayer.

To przykład systemu easyconnect zamontowanego na ciągniku, który umożliwia bezpośrednie przelewanie środków ochrony roślin z oryginalnych opakowań zaopatrzonych w specjalną nakrętkę do zbiornika opryskiwacza oraz dokładny pomiar objętości przelewanej substancji chemicznej
  • To przykład systemu easyconnect zamontowanego na ciągniku, który umożliwia bezpośrednie przelewanie środków ochrony roślin z oryginalnych opakowań zaopatrzonych w specjalną nakrętkę do zbiornika opryskiwacza oraz dokładny pomiar objętości przelewanej substancji chemicznej
Podstawowym założeniem easyconnect jest unikatowa nakrętka montowana na opakowaniach płynnych środków ochrony roślin
  • Podstawowym założeniem easyconnect jest unikatowa nakrętka montowana na opakowaniach płynnych środków ochrony roślin 

W Europie stawiają na easyconnect

W Danii i Holandii rozwiązanie easyconnect trafi wg planu na rynek w 2022 r., a następnie we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii będzie wprowadzone w 2023 r. System easyconnect jest otwartą technologią, która jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych podmiotów z branży rolniczej.
Firmy członkowskie promujące system zachęcają podmioty z branży agrochemicznej, producentów sprzętu oraz wszystkich zainteresowanych do włączenia się w proces wprowadzania na rynek easyconnect i do kontaktu. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.easyconnect.tech.
 
System easyconnect to zamknięty system transferu (CTS) płynnych środków ochrony roślin, który składa się z dwóch podstawowych elementów: unikalnej nakrętki i złączki.

Dopiero sprzężenie nakrętki z łącznikiem tworzy razem system zamknięty CTS umożliwiający bezpieczne i bez kontaktu odmierzanie i przelewanie środka ochrony roślin do opryskiwacza
  • Dopiero sprzężenie nakrętki z łącznikiem tworzy razem system zamknięty CTS umożliwiający bezpieczne i bez kontaktu odmierzanie i przelewanie środka ochrony roślin do opryskiwacza

BASF przeprowadza pilotaż easyconnect

Opracowany przez BASF we współpracy z zewnętrznymi producentami sprzętu, easyconnect jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych stron na rynku. W wybranych krajach ten system jest pilotażowo wdrażany i testowany przez firmę BASF od 2015 r. Łatwe, bezpieczne i bezkontaktowe wlewanie płynnych środków ochrony roślin do opryskiwacza zapewnia opracowana i przetestowana przez ostatnie 7 lat specjalna nakrętka na pojemniku środka ochrony roślin dopasowana do drugiego elementu – łącznika (złączki) montowanego np. na wlewie opryskiwacza.
Połączenie jest całkowicie szczelne, a część modułu montowanego na opryskiwaczu pozwala ustawiać precyzyjnie ilość środka, który chcemy wlać do zbiornika. Umożliwia także dokładne wypłukanie pozostałości środka z pojemnika do zbiornika i tym samym przygotowanie opakowań do zbiórki i recyklingu.


Marek Kalinowski
za wspólną informacją grupy roboczej easyconnect
Zdjęcia: Marek Kalinowski, BASF

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Co Polacy wiedzą o rolnictwie zrównoważonym i cyfryzacji rolnictwa? Barometr Bayera 2021

Czy koncepcja rolnictwa zrównoważonego jest już nam znana? Czy polskie społeczeństwo rozumie co kryje się za tym pojęciem? Odpowiedzi zawiera badanie "Barometr Bayer 2021".

czytaj więcej

Na czym polega program dekarbonizacji firmy Bayer?

Zgodnie z założeniami politycznymi Zielonego Ładu UE, głównym celem programu dekarbonizacji rolnictwa firmy Bayer jest walka ze zmianą klimatu poprzez ustanowienie na poziomie gospodarstw takich praktyk rolniczych w obszarze emisji dwutlenku węgla, które przyniosą korzyści dla całego łańcucha wartości. Na czym będzie polegał Program Węglowy firmy Bayer?

czytaj więcej
Aktualności

Niemcy: gigantyczna eksplozja w pobliżu siedziby Bayera, są ranni

Do gigantycznej eksplozji doszło dziś przed południem na terenie zakładów chemicznych Chempark  w niemieckim Leverkusen, gdzie siedziby ma m. in. Bayer i Lanxess.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)