Syngenta chce wydać 2 mld dolarów na pomoc rolnikom w walce ze zmianami klimatycznymi
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Syngenta chce wydać 2 mld dolarów na pomoc rolnikom w walce ze zmianami klimatycznymi

04.12.2019autor: Marek Kalinowski

Syngenta ogłosiła, że w ciągu kolejnych 5 lat wyda 2 miliardy dolarów, aby pomóc rolnikom w walce z zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych. Środki posłużą przyśpieszeniu innowacji i wprowadzaniu każdego roku na rynek co najmniej dwóch przełomowych technologii.

Prezes Syngenty Erik Fyrwald ogłosił także, że inwestycjom w badaniach na rzecz zrównoważonego rolnictwa towarzyszyć będą działania zmierzające do redukcji emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r. W ten sposób firma chce wesprzeć ambitne cele Porozumienia Paryskiego w sprawie klimatu.

Deklaracja dotycząca innowacji

Rolnictwo odgrywa obecnie kluczową rolę w światowych działaniach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym – mówi Erik Fyrwald. – Syngenta zobowiązuje się zwiększyć tempo swoich innowacji, aby znaleźć lepsze i bezpieczniejsze rozwiązania zapobiegające zmianie klimatu i utracie bioróżnorodności. To nie są tylko słowa, to prawdziwe działania, które pomogą naszej firmie skoncentrować się na pomocy rolnikom w walce ze zmianą klimatu i zmniejszeniu udziału całego sektora w emisji gazów cieplarnianych.

Współpraca z The Nature Conseryancy

2 miliardy USD zostaną przeznaczone na programy i technologie, które będą miały istotny wpływ na rozwój zrównoważonego rolnictwa. Należą do nich m.in. właściwe wykorzystanie ziemi uprawnej, zapobieganie erozji gleby oraz integrowana ochrona roślin. Syngenta opracowuje strategie i testuje innowacyjne technologie we współpracy z organizacją pozarządową The Nature Conseryancy.

r e k l a m a
Poprawa stanu przyrody na dużą skalę będzie wymagała odważnych działań ze strony sektora prywatnego – mówi Sally Jewell, prezes The Nature Conservancy.Ponieważ przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi i korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju, z zadowoleniem przyjmujemy możliwość wykorzystania naszej wiedzy i badań, aby zmieniać praktyki biznesowe. Inwestycja Syngenty w innowacje, to ważny krok w kierunku przyszłości, w której zarówno człowiek, jak i natura będą dobrze prosperować.


M. Kalinowski (za informacją Syngenta)
Zdjęcie: Pixabay

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak rolnicy mają zadbać o swoje uprawy przy zmianach klimatu i agrofagów?

Otwierając Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, które odbyło się w czasie Targów Polagra-Premiery, Stanisław Kacperczyk podziękował uczestnikom za pracę na rzecz polskiego rolnictwa, za wdrażanie nowych technologii produkcji, za codzienną pracę na rzecz praktyki rolniczej.

czytaj więcej

Oferta Bayera nakierowana na zrównoważony rozwój gospodarstwa rolnego

Zawsze na początku roku firmy chemiczne odkrywają nową ofertę produktową i przedstawiają układ rekomendowanych na nowy sezon programów ochrony roślin. Jest to oczywiście podyktowane zmianami dokonującymi się na rynku ochrony roślin. Trwa bowiem zaplanowane wycofywanie substancji czynnych, a lukę tę nie zawsze da się wypełnić nowościami.

czytaj więcej

Dr Marta Grech-Baran nagrodzona za odkrycie genu odporności zimniaka na wirusy Y.

Nagroda naukowa AgroBioTop przyznawana przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk młodym naukowcom i fundowana  w postaci nagrody pieniężnej 5 tys. euro przez firmę Bayer, jest prestiżowa. W 2019 r. przyznano ją po raz trzeci, a laureatką została dr Marta Grech-Baran z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)