Spółka Dramiński SA ma nową siedzibę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Spółka Dramiński SA ma nową siedzibę

28.08.2022autor: Marek Kalinowski

Olsztyńska firma produkująca urządzenia elektroniczne dla weterynarii, medycyny i rolnictwa, a przeprowadziła się w czerwcu do nowego budynku w podolsztyńskim Sząbruku, położonym w Warmińskiej Dolinie Krzemowej.

Nowoczesny budynek dla całej załogi Dramiński SA

Budynek o powierzchni 3 tys. m2 mieszczący dwie hale – magazynową i produkcyjną oraz część socjalną został oddany do użytku w kwietniu br. Już w czerwcu przeniosła się do niego cała załoga firmy, licząca 63 osoby, czyli cały zespół badawczo-rozwojowy, sprzedażowo-marketingowy, spedycyjny oraz produkcyjny.

W przestrzeni produkcyjnej zainstalowano nowoczesne urządzenia, takie jak japońska piła do cięcia ceramiki i japońska szlifierka, myjka ciśnieniowa, frezarki CNC oraz tokarki. W nowej sali konferencyjnej będą się odbywać szkolenia z zakresu obsługi, serwisu oraz skutecznej sprzedaży dla blisko 40 międzynarodowych partnerów biznesowych.

Przedsiębiorstwo Dramiński powstało w 1987 roku w Olsztynie i początkowo konstruowało wykrywacze rui dla hodowców lisów, krów i owiec, a później produkty wspierające hodowlę zwierząt, takie jak detektory mastitis i wilgotnościomierze do zbóż. Przełomowym wydarzeniem było rozpoczęcie produkcji przenośnych aparatów USG z ekranem ciekłokrystalicznym Dramiński LCD Scanner w 2001 roku.

r e k l a m a

Sztandarowy produkt od Dramiński SA: nowoczesne aparaty USG dla weterynarii i medycyny

Obecnie firma produkuje weterynaryjne ultrasonografy z ekranem dotykowym ważące zaledwie 1 kg oraz aparaty USG dla medycyny, jak modele Fast, DermaMed oraz Blue. Rozwija też długofalowy projekt konstrukcji urządzenia wspierającego diagnostykę mammograficzną piersi z wykorzystaniem technologii ultradźwięków.

W 2012 roku nastąpiła zmiana formy prawnej na spółkę akcyjną. Nowym prezesem został Andrzej Wiktorowicz, który przyjął tę funkcję w 2019 roku. Dramiński SA dystrybuuje rozwiązania elektroniczne dla rolnictwa oraz przenośne ultrasonografy do ponad 130 państw na całym świecie. Produkowane urządzenia medyczne posiadają certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 13485.

Marek Kalinowski

Za informacją Dramiński
fot. screen z YT Dramiński TV 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 34/2022 na str. 22.  Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Mimo ogromnej suszy rolnikom spod Wągrowca rośnie piękna kukurydza. Jak to zrobili?

Wielkopolska zmaga się z suszą. Ale u Romana i Marcina Korzanowskich z powiatu wągrowieckiego kukurydza jest w świetnej kondycji. Jaki mają patent na brak wody i wysokie plony? 

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Użytki zielone a odchwaszczanie. Kiedy i na jakich zasadach są one dopuszczalne?

Chwasty są jedną z głównych przyczyn degradacji i skrócenia okresu użytkowania porostu. Dlatego warto zapobiegać kompensacji chwastów stanowiących w zebranej paszy balast i w pierwszej kolejności robić to metodami agrotechnicznymi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)