Repax Primer – nowy produkt od Agrolok do walki z Phomą w rzepaku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Repax Primer – nowy produkt od Agrolok do walki z Phomą w rzepaku

16.10.2020autor: Marek Kalinowski

Przed zimą ważne jest skuteczne zahamowanie rozwoju phomy oraz zadbanie o odpowiedni pokrój rzepaku.  Takie pakietowe rozwiązanie w operacji: zimowe starcie oferuje firma Agrolok w produkcie  Repax Primer.

Precyzyjne składniki aktywne

Za rozwój suchej zgnilizny kapustnych odpowiedzialne są dwa biotypy grzybów, przez co walka z phomą nie jest łatwa. Precyzyjny dobór substancji aktywnych w Repax Primer uderza w obydwa rodzaje patogentów. Taka kompozycja środków w jednym pakiecie sprawia, że rolnik nie musi analizować, który biotyp przeważa w jego uprawie lub infekuje jego pole. Tym samym wykonując jeden zabieg, producent kompleksowo chroni rzepak przed suchą zgnilizną kapustnych oraz zyskuje oszczędność czasu w pracach agrotechnicznych.

Uodparnia rzepak na warunki pogodowe

Repax Primer, oprócz eliminacji patogenów, pełni również funkcję regulatora wzrostu. Obniża osadzenie stożka wzrostu, przez co rośliny osiągną odpowiedni pokrój przed zimowym spoczynkiem. Ponadto, dzięki obecności w pakiecie substancji działających jak hormony roślinne, Repax Primer wydłuża i wzmacnia system korzeniowy. W ten sposób czyni rzepak odporniejszy na niekorzystny przebieg pogody zimą.

Zwiększa potencjał plonowania

Substancje aktywne w Repax Primer wzajemnie się uzupełniają. Działanie środków opartych na synergii nie tylko skutecznie chroni rośliny przed suchą zgnilizną kapustnych, ale pomaga kształtować rośliny, zwiększając potencjał plonowania. Repax Primer doskonale wspiera rzepak w zimowym starciu.

Marek Kalinowski
Zdjęcie: Pixabay

r e k l a m a
Za informacją Agrolok


autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowość w ofercie PhosAgro – Ultra Gran Stabilo

W nadchodzącym sezonie w ofercie PhosAgro pojawi się UltraGran stabilo. Jest to pierwszy produkt azotowy w ofercie firmy, w którym zastosowano stabilizator azotu – inhibitor ureazy o nazwie Limus koncernu BASF.

czytaj więcej

Jakie substancje czynne wkrótce zostaną wycofane z rynku?

Plan wycofania ważnych substancji czynnych środków ochrony roślin jest realizowany. Często są to substancje bardzo skuteczne i umożliwiające rotację środków zapobiegającą tworzeniu odporności. Kto następny w kolejce? To tiofanat metylu, bromoksynil, benalaksyl, beta-cyflutryna i tiachlopryd.

czytaj więcej

Jak działa mobilne laboratorium Silab i co daje rolnikowi?

Jedną z wielu atrakcji towarzyszących zwiedzaniu labiryntu w Pisarzowicach przygotowanych przez organizatorów było Mobilne Laboratorium Silab. O tym do czego służy, jakie informacje dzięki niemu można uzyskać opowiadał Maciej Stranz.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)