Jak lepiej chronić buraki cukrowe – konferencje na Pomorzu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak lepiej chronić buraki cukrowe – konferencje na Pomorzu

03.02.2020autor: Paweł Mikos

W Starym Polu i Kwidzynie odbędą się konferencje dla rolników uprawiających buraki cukrowe. Podczas nich będę poruszane tematy związane z ochroną buraków cukrowych w sytuacji ograniczania dostępności pestycydów oraz metod zwalczania chwastów w burakach. Przedstawiciele Krajowej  Spółki Cukrowej przedstawią także sytuację na rynku cukru oraz współpracę KSC z rolnikami. 

Konferencja dla plantatorów buraków cukrowych w Kwidzyniu i Starym Polu

W czwartek 6 lutego i piątek 7 lutego 2020 roku odbędą się dwie konferencje dla plantatorów buraków cukrowych pt. „Aktualne zagadnienia technologiczne i organizacyjne w produkcji buraków cukrowych”. 

Konferencje odbędą się w:

  • 6 lutego 2020 r. (czwartek)w Starym Polu w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w sali im. prof. St. Laskowskiego, początek o godz. 9.30;
  • 7 lutego 2020 r. (piątek) w Kwidzyniu w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przy ul. Górki 3 A, początek o godz. 10.00. 

 

r e k l a m a

Jak chronić buraki i zwalczać chwasty w uprawach buraka? 

W programie obu konferencji będą poruszone następujące tematy: 

  • Trudności i zagrożenia w ochronie buraka cukrowego wynikające z ograniczania dostępności środków ochrony roślin  – dr hab. Jacek Piszczek, prof. Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu;
  • Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym. Dobór techniki ochrony roślin i elementów rolnictwa precyzyjnego – dr hab. Roman Kierzek, prof. Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu;
  • Sytuacja na rynku cukru – przedstawiciel Krajowej Spółki Cukrowej; 
  • Współpraca Krajowej Spółki Cukrowej z plantatorami, w tym podsumowanie wyników kampanii buraczanej 2019/2020 – Mariusz Kaźmierczak, dyrektor Oddziału Krajowej Spółki Cukrowej „Cukrownia Malbork”.  

Organizatorami obu konferencji jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu wspólnie z Krajową Spółką Cukrową, Oddział „Cukrownia Malbork” oraz Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku i w Nowym Stawie. 

Tygodnik Poradnik Rolniczy jest patronem medialnym obu konferencji.

Już dziś wszystkich rolników serdecznie zapraszamy do udziału w tym szkoleniu. 

Konferencja dla plantatorów buraków cukrowych w Kwidzyniu i Starym Polu 

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dlaczego pomorscy plantatorzy są najlepsi?

Największy producent cukru w naszym kraju zamierza w tym roku zakontraktować ponad 6,5 mln t buraków. W nadchodzącej kampanii 2020/2021 ma to mu pozwolić na wyprodukowanie ponad 1 mln t cukru.

czytaj więcej

HumiCalc 4.0 - nawóz kwalifikowany w rolnictwie ekologicznym

W ostatnich latach przybywa na rynku produktów służących do poprawy właściwości fizykochemiczno-biologicznych gleby. Nowością w tym segmencie jest od ub.r. HumiCalc 4.0 w ofercie firmy Osadkowski SA. Produkt jest granulowanym nawozem wapniowym wzbogaconym o kwasy humusowe i fulwowe, bor oraz bakterie Bacillus azotofixans.

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)