Ciech podbija Rumunię
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ciech podbija Rumunię

12.01.2020autor: Marek Kalinowski

Dzięki przejęciu hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin, firmy Proplan, Grupa CIECH jest dziś obecna ze swoją ofertą w ponad 50 krajach całego świata. Jednym z ważniejszych rynków, na którym CIECH rozwija swój biznes AGRO, jest Rumunia.

Podjęta kilka lat temu strategiczna decyzja o ekspansji na rynek rumuński pozwoliła zbudować Grupie portfolio 10 produktów. W tym roku planowane są tam kolejne rejestracje oraz rozwój sieci dystrybucji. Rumunia jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków o wysokim tempie wzrostu. W ciągu ostatnich 10 lat wzrósł on czterokrotnie i w roku 2018 osiągnął wartość 557 milionów euro.

Oczekiwania klientów z Rumunii

Rumuńskie rolnictwo przeszło fazę unowocześnienia i konsolidacji gospodarstw, a inwestycje w infrastrukturę związaną z przechowywaniem produktów rolnych dały możliwości ich eksportu poprzez porty przeładunkowe na Dunaju i wybrzeżu Morza Czarnego. Rumunia jest obecnie jednym z największych eksporterów płodów rolnych, w tym największym w obszarze kukurydzy. Środki ochrony roślin z Nowej Sarzyny obecne są w kluczowych dla Rumunii uprawach: kukurydzy, słonecznika, zbóż i rzepaku. Spółka oferuje fungicydy oparte na takich substancjach jak azoksystrobina, tebukonazol czy siarka oraz herbicydy oparte na takich substancjach jak MCPA, chizalofop czy nikosulfuron.

r e k l a m a
W Rumunii struktura upraw jest podobna do rynku polskiego, co umożliwia sprawną rejestrację naszych produktów – mówi Wojciech Babski, szef biznesu AGRO w Grupie CIECH. – Całkowita powierzchnia upraw polowych to ponad 9 milionów hektarów, podobnie jak w Polsce. Oprócz pszenicy, rzepaku i kukurydzy, w Rumunii dużą popularnością cieszy się słonecznik. Uzyskaliśmy już rejestrację jednego ważnego produktu w tej uprawie, planowane są kolejne. Klienci w Rumunii oczekują wysokiej jakości produktów, cen dopasowanych do ekonomiki produkcji danych upraw, umożliwiających eksport produktów rolnych na konkurencyjne rynki globalne oraz niezawodnej logistyki. Wszystkie te kryteria spełnia CIECH Sarzyna.

Marek Kalinowski (za informacją Grupy CIECH)
Zdjęcie: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa strategia CIECH Sarzyna - na czym polega?

Przedstawiciele CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin, przedstawili na konferencji pod koniec lutego br. nową strategię biznesową spółki. Zakłada ona przede wszystkim realizację największego w historii firmy planu inwestycji w nowe produkty, a także intensywną ekspansję zagraniczną.

czytaj więcej

ADOB liderem ryku nawozów dolistnych

Jak wynika z badań wykonanych przez agencję badawczą Kynetec, nawozy dolistne firmy ADOB były w minionym sezonie ponownie produktami, po które rolnicy i ogrodnicy sięgali najczęściej.

czytaj więcej

Turbo Pak – nowy fungicyd Syngenty przeciwko mączniakowi prawdziwemu zbóż i trwa

Syngenta na nowy sezon przygotowała do ochrony zbóż nowe kompletne rozwiązanie fungicydowe – Turbo Pak, będący połączeniem dwóch niezawodnych produktów: Tern 750 EC oraz Plexeo 60 EC.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)