Bayer i Microsoft chcą wspólnie rozwijać narzędzie cyfrowe dla rolnictwa
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Bayer i Microsoft chcą wspólnie rozwijać narzędzie cyfrowe dla rolnictwa

11.12.2021autor: Marek Kalinowski

Firma Bayer ogłosiła zawiązanie partnerstwa strategicznego z Microsoft w celu stworzenia opartego na chmurze obliczeniowej zestawu narzędzi i rozwiązań z dziedziny danetyki (ang. data science) do zastosowań w rolnictwie i branżach okołorolniczych.

Partnerstwo wniesie nowe możliwości podstawowe w zakresie infrastruktury – by przyspieszyć innowacje, radykalnie zwiększyć sprawność wszystkich łańcuchów dostaw i wspomagać ich całościowe zrównoważenie. Doświadczenie firmy Bayer w rolnictwie i jej czołowa platforma cyfryzacji rolnictwa w połączeniu z platformą Azure firmy Microsoft tworzy podwaliny pod nowe rozwiązania cyfrowe.

r e k l a m a

Bayer i Microsoft liczą na owocną współpracę

Współcześnie rolnictwo i sektor agrobiznesu wykorzystują szeroki zakres narzędzi cyfrowych i wiedzy płynącej z danych za pośrednictwem platform takich jak Climate FieldView firmy Bayer – wykorzystywanych na ponad 70 milionach hektarów gruntów uprawnych w ponad 20 krajach. Z tej platformy korzystają polscy rolnicy o czym pisaliśmy na łamach „Tygodnika Poradnika Rolniczego”. Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: podstawowej FieldView Prime (służącej głównie do monitoringu upraw w trakcie wegetacji) i rozbudowanej FieldView Plus – współpracującej z urządzeniem rejestrującym w czasie rzeczywistym podstawowe dane związane z wykonywanymi zabiegami agrotechnicznymi na danym polu. Niemniej w zakresie cyfryzacji wciąż pozostaje dużo do zrobienia. Zgodnie z umową, Bayer będzie pracować z Microsoft nad wspólnym opracowaniem rozwiązań do obsługi mających krytyczne znaczenie scenariuszy branżowych, takich jak poprawa działalności rolniczej, zrównoważenia zapatrzenia, produkcji i łańcucha dostaw, a także monitorowanie i mierzenie ESG (czynników środowiskowych, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego).

W tym celu firmy opracują rozwojową architekturę pod cyfrowe rozwiązania dla rolnictwa z wykorzystaniem możliwości stwarzanych przez danetykę. Te nowe rozwiązania i możliwości będą udostępniane firmom – poczynając od startupów do globalnych korporacji – działającym w rolnictwie i branżach okołorolniczych do wykorzystywania w ich własnych ofertach. Partnerstwo jest kontynuacją wieloletnich związków pomiędzy firmami Bayer i Microsoft – obydwie wspólnie zobowiązują się dbać o poufność danych, cyberbezpieczeństwo i zaufanie klientów.

Sektor rolno-spożywczy przechodzi gwałtowną transformację cyfrową

To partnerstwo narodziło się w wyjątkowym momencie, gdy wzrost innowacji jest ogromnie potrzebny w łańcuchu wartości sektora produkcji żywności i błonnika – stwierdził Liam Condon, członek zarządu Bayer AG i prezes Bayer Crop Science. – Podczas gdy walczymy z ogólnoświatową pandemią, kruchymi łańcuchami dostaw i postępującą katastrofą klimatyczną, utrzymanie stanu obecnego nie wystarczy. Potrzebujemy współpracy, wspólnej wizji i działań. Z tych powodów firmy Bayer i Microsoft rozpoczynają działania mające zaowocować pozytywnymi skutkami, zarówno poprzez współpracę między nami, jak i dzięki oferowaniu przez nas gotowej infrastruktury i możliwości cyfrowych innym firmom, by mogły zajmować się ogromnymi wyzwaniami, przed którymi stoi społeczeństwo.

Jak każda branża, sektor rolno-spożywczy przechodzi gwałtowną transformację cyfrową, poczynając od autonomicznych traktorów do cyfrowego doradztwa z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i skalowalnego rolnictwa precyzyjnego – stwierdził Ravi Krishnaswamy, wiceprezes korporacyjny ds. Azure Global Industry w Microsoft. – Cieszy nas współpraca z firmą Bayer nad przyspieszaniem transformacji i uwalnianiem jeszcze większych innowacji w rolnictwie, poprzez łączenie opartych na danych analiz z ekspercką wiedzą firmy Bayer na temat rolnictwa i możliwościami platformy Microsoft Azure. Współpraca jest strategicznym krokiem ku osiągnięcia ambitnego celu firmy Bayer, jakim jest oparcie do 2030 roku w 100 procentach na rozwiązaniach cyfrowych sprzedaży realizowanej przez dział Crop Science i skrócenie czasu, w jakim będzie opracowywać dla klientów cyfrowe rozwiązania. Bayer dąży do wytyczenia nowej normy dla branży w zakresie cyfrowych innowacji napędzanych danymi.

Marek Kalinowski

za informacją Bayer

Zdjęcie: Pixabay

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał na podstawie artykułu Marka Kalinowskiego pt. Bayer i Microsoft zawiązują partnerstwo, który ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 49/2021 na str. 21. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

UPL - Rolnictwo cyfrowe

Na tegorocznych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2022 pojawiła się firma UPL, która jest jedną z największych firm z branży rozwiązań rolniczych. Głównym celem firmy jest podejmowanie nowych inicjatyw i wprowadzanie świeżej energii dla rynku agro.

czytaj więcej
Forum Rolników i Agrobiznesu

Marcin Liszewski Bayer: Odmiany dostosowane do lokalnych warunków

Przeciwdziałanie zmianom klimatu i zanieczyszczeniu środowiska, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz produkcja żywności dla rosnącej populacji ludzkiej – to najważniejsze wyzwania dla ludzkości. Nowe odmiany kukurydzy mają ułatwić sprostanie tym wyzwaniom – przekonywał Marcin Liszewski z firmy Bayer podczas naszego VI Forum Rolników i Agrobiznesu.

czytaj więcej

Co Polacy wiedzą o rolnictwie zrównoważonym i cyfryzacji rolnictwa? Barometr Bayera 2021

Czy koncepcja rolnictwa zrównoważonego jest już nam znana? Czy polskie społeczeństwo rozumie co kryje się za tym pojęciem? Odpowiedzi zawiera badanie "Barometr Bayer 2021".

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)