Bayer: trudne wyzwania przed firmami
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Bayer: trudne wyzwania przed firmami

30.05.2023autor: Karol Bujoczek Jacek Daleszyński

Realia są takie, że uprawa i ochrona roślin jest coraz trudniejsza, chociażby ze względu na uszczuplającą się pulę substancji czynnych możliwych do zastosowania. Firmy mają zatem nad czym myśleć.

– Musimy wsłuchiwać się o problemy rolników i tworzyć konkretne rozwiązania, a nie pojedyncze produkty. Zaczynamy więc od nasion, np. rzepaku przez program ochrony, a wszystko spinamy szeroko pojętym rolnictwem cyfrowym – mówiła podczas konferencji polowej Iwona Krych, dyrektor marketingu Crop Science w firmie Bayer. Firma pokazała różny poziom intensywności ochrony np. pszenicy, by zachować opłacalność uprawy przy dramatycznie szybko spadających cenach płodów rolnych. Można było zobaczyć technologię fungicydową dwu i trzyzabiegową, które mają sprawdzać się w każdych warunkach, a na plantacjach o mniejszej intensywności uprawy dodatkowo trzymać koszty w ryzach.
Iwona Krych zwróciła uwagę, że w realiach coraz większych obostrzeń prawnych i ograniczeń trzeba będzie się mocno skupić na wyborze odpowiedniej odmiany, agrotechniki i ochrony dedykowanej właśnie konkretnej odmianie właśnie. Dlatego firma oferuje m.in. odmianę DK Excited dla bardziej wymagających rolników, a dla chcących trochę oszczędniej podejść do uprawy rzepaku np. odmianę DK Sephor o ograniczonej biomasie.
autor Karol Bujoczek

Karol Bujoczek

<p>Redaktor Naczelny „top agrar Polska”, specjalista w zakresie rolnictwa, polityki rolnej i ekonomiki gospodarstw</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
autor Jacek Daleszyński

Jacek Daleszyński

<p>redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ochrona na każde warunki i kieszeń

W Sławkowie firma Bayer pokazała technologie ochrony fungicydowej i herbicydowej w pszenicy. Poziom intensywności tych programów ma pozwalać niemal każdemu na dobranie rozwiązania idealnego na swoje pola.

czytaj więcej
Rzepak

Eurorzepak 2023: rzepak ma ogromne znaczenie. Jakie są zagrożenia dla jego uprawy?

Rzepak to roślina niezmiernie ważna w Europie. Olej z niej wytwarzany służy do konsumpcji, ale jest też ważnym składnikiem biopaliw. O znaczeniu tej rośliny i perspektywach jej uprawy rozmawialiśmy z Juliuszem Młodeckim, prezesem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

czytaj więcej
Rzepak

Akademia rzepaku z firmą Rapool

Akademia rzepaku to spotkanie rolników z gronem ekspertów dotyczące bardzo szeroko pojętej agrotechniki tego gatunku. W tym roku szczególnie trudno rozmawiać o nim bez emocji, gdyż z jednej strony aura wskazuje na imponujące plony, a z drugiej obawiamy o kształt rynku jaki będzie już za dwa miesiące.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)