Tytuł Ciągnika Roku 2020 dla Fendta 942 Vario [ZDJĘCIA]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Tytuł Ciągnika Roku 2020 dla Fendta 942 Vario [ZDJĘCIA]

25.11.2019autor: Paweł Mikos

Podczas targów Agitechnica przyznano nagrody w konkursie Tractor of the Year 2020. Miano Ciągnika Rokou 2020 przypadł dla Fendta 942 Vario, który ma ponad 400 KM mocy. Jury zachwyciło się m.in. wysoką mocą dostępną przy niskich obrotach silnika. 

Fendt 942 Vario wygrał walkę o tytuł Tractor of the Year 2020

W listopadzie w Hanowerze odbyła się kolejna już edycja największych targów rolniczych w Europie – Agritechnica 2019. Podczas targów Agritechnica został wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Tractor of the Year 2020” („Ciągnik Roku 2020”). 

Konkurs o miano najlepszego ciągnika rolniczego w danym roku jest organizowany od 1998 roku. Nagrodę przyznaje jury złożone z dziennikarz magazynów rolniczych z 24 krajów. 

W tym roku o tytuł „Tractor of the Year 2020” walczyło 5 modeli traktorów:

  1. Case IH Magnum 380 CVX Drive
  2. Claas Axion 960 Terra Trac
  3. Fendt 942 Vario
  4. McCormick X7.624 VT Drive
  5. Valtra N154e Versu.

Ostatecznie zwycięzcą konkursu został ciągnik rolniczy Fendt 942 Vario. 

 

r e k l a m a

Fendt Vario 942 ma ponad 400 KM mocy

Ciągnik rolniczy Fendt Vario 942 zyskał uznanie jurorów konkursu kilku powodów. Pierwszy z nich to sama moc ciągnika. Chociaż Fendt produkował ciągnik serii 900 od połowy lat 90., to dopiero model 942 Vario przekroczył próg mocy 400 KM i ma ich dokładnie 415 KM. 

Doceniono również połącznie nowego silnika MAN-a o pojemności 9 litrów z niską prędkości Fendt ID, co zapewnia wysoką wydajność pracy przy niskiej prędkości. Oznacza to, że rolnik zyskuje ciągnik z płynnie pracującym silnikiem o maksymalnym momencie obrotowym i jednocześnie niewielkie zużyciu paliwa. 

 Fendt 942 Vario wygrał walkę o tytuł Tractor of the Year 2020

Dobre wykorzystanie przekładni VarioDrive

Jury konkursu doceniło również zastosowaną w ciągniku Fendt 942 Vario przekładnię VarioDrive, która dzieli i przekazuje moment obrotowy na dwie osie, optymalizując przyczepność na polu i na drodze. Układ napędowy montowany jest w połączeniu z dostosowaną do niego skrzynią biegów Vario TA 300. 

Fendt 942 Vario może spokojnie sprostać nie tylko pracom z użyciem WOM-u czy tradycyjnymi pracami pociągowymi, ale również transportem z prędkością do 60 km/h.

Dodatkowe korzyści ekonomiczne związane z eksploatacją to wydłużeniu do 1000 godzin okres między dwiema kolejnymi wymianami oleju silnikowego. 

 

Dobra komunikacja Fendta Vario 942 z innymi maszynami i gospodarstwem

Osoby oceniające zgłoszone ciągniki pochlebnie wypowiadały się także na temat poziom łączności, który umożliwia pełne zdalne sterowanie kilkoma funkcjami oraz zarzadzanie flotą i optymalizację maszyn.  

Wynika to z faktu, że Fendt Connect umożliwia zarówno kontrolę własnych danych maszyny przez rolnika, jak i bieżącą diagnostykę i podpowiedzi co do użytkowania ciągnika ze strony serwisu dealera.  Fendt Connect na bieżąco za pośrednictwem sygnału telefonii mobilnej przesyła dane dotyczące maszyny, zapisuje je oraz analizuje. Pozwala to właścicielowi gospodarstwa w odpowiedni sposób zarządzać swoimi maszynami rolniczymi i odpowiednio modyfikować jej ustawienia. I to bez względu na to czy rolnik siedzi na fotelu w ciągniku czy za biurkiem w domu. 

 

Władze AGCO cieszą się, że Fendt 942 Vario został doceniony

– Opracowywanie nowych maszyn zajmuje wiele lat, ostatecznie nie można przewidzieć, czy prasa branżowa doceni to osiągniecie, przyznając nagrodę. Fakt, że dziś odbieramy dwie nagrody jest rzeczywiście świadectwem uznania dla naszych pracowników – powiedział Peter-Josef Paffen, prezes AGCO / Fendt. 

Drugą nagrodę AGCO zdobyło w kategorii „Ciągnik Roku o Najlepszej Użyteczności” zdobył ciągnik Fendt 314 Vario.  

 Władze AGCO cieszą się, że Fendt 942 Vario został doceniony

Paweł Mikos
Fot. Fendt/AGCO 

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Tour de Kombajn – jakich maszyn rolniczych używa Czesław Lang?

Choć może wiele osób o tym nie wie, to legendarny polski kolarz – Czesław Lang jest również rolnikiem. Na Pomorzu prowadzi gospodarstwo rolne, które ostatnio wzbogaciło się o nowy kombajn. Jakie maszyny rolnicze można spotkać w gospodarstwie Czesława Langa?

czytaj więcej

Maszyna Roku 2020 ciągnik średniej mocy Massey Ferguson 6700 S

Maszyną Roku 2020 roku w kategorii ciągnik średniej mocy został wybrany Massey Ferguson 6700 S. Jest to 5 modeli o mocy od 135 do 175 KM. W połączeniu z systemem zarządzania mocą silnika (EPM) mogą zwiększyć moc do 20 KM. Czym się charakteryzuje ciągnik? 

czytaj więcej

Ciągnik Belarus 742.7 – nowoczesny wygląd i amerykański silnik

MTZ dostosował swoje ciągniki do najnowszych norm czystości spalin Stage V i rusza na podbój Europy. Jego asem ma być model Belarus 742.7, który otrzymał nowoczesną, bardziej wyrafinowaną stylistykę i podzespoły renomowanych producentów oraz takie bajery jak elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka czy reflektory robocze LED. Traktor w wersji prototypowej został zaprezentowany na targach Agritechnica w Hanowerze.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)