System DirectInject od Amazone: elastyczne dodawanie pestycydów podczas oprysku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

System DirectInject od Amazone: elastyczne dodawanie pestycydów podczas oprysku

20.12.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Amazone opracował system System DirectInject, który ma zapewnić szybkie, elastyczne i dostosowane do potrzeb dozowanie środków ochrony roślin w opryskiwaczach.

Elastyczność doboru środków ochrony roślin ma ogromne znaczenie w dobie stale rosnących wymagań i ograniczeń dotyczących ich stosowania. Planowanie upraw opiera się na szeregu zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, m.in.

  • stosowanie określonych produktów i składników aktywnych tylko w sekcjach lub na poszczególnych polach.
  • ograniczenia dotyczące pól i akwenów wrażliwych ekologicznie
  • sprzeczność wymogów i rozwoju innowacji w opryskiwaczach zapewniających wysokie tempo pracy i ekonomiczne użytkowanie.
r e k l a m a

System DirectInject w maszynach Amazone zapewnia bezpośredni dostęp do ŚOR

Czym charakteryzuje się nowatorski układ? Słowem: oszczędza czas, pieniądze i chroni środowisko.

  • środki ochrony roślin mogą być wstrzykiwane lub zatrzymywane podczas aplikacji w zależności od zapotrzebowania.
  • szybkość aplikacji i jego pełna integracja z obwodem opryskiwacza i obsługą opryskiwacza.
  • indywidualne reagowanie na potrzeby uprawy na polu, zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin oraz liczby dodatkowych przejazdów opryskiwaczem.

DirectInject to dodatkowy zbiornik z systemem dozowania

Na system DirectInject składa się dodatkowy zbiornik o pojemności 50 l z własnym systemem dozowania, który jest zintegrowany ze schowkiem UX 01 Super po prawej stronie maszyny. Zbiornik jest łatwo dostępny z ziemi, dzięki czemu można go bezpiecznie napełnić. Jest on także zintegrowany ze schowkiem, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

DirectInject może pracować z nierozcieńczonymi środkami ochrony roślin. Mieszadło mechaniczne zapewnia jednorodność substancji opryskujących.

System jest dwuprzewodowy i rozwiązuje problem optymalnej reakcji występujący w systemach konwencjonalnych. W drugim przewodzie cieczy w belce polowej znajduje się wstępnie zmieszana ciecz robocza ze zbiornika głównego oraz środka ochrony roślin ze zbiornika DirectInject. Po aktywacji wtrysku bezpośredniego mieszanka jest dozowana przez wiele miejsc zasilania w belce polowej poprzez korpusy z rozpylaczami. Droga, jaką musi pokonać ciecz jest krótka, dzięki czemu bezpośrednio trafia do belki polowej. Zapewnia to krótki czas reakcji podczas pracy na polu. Dzięki wysokociśnieniowej cyrkulacji DUS pro ciecz robocza w przewodzie ma zawsze wyregulowane ciśnienie oprysku, nawet gdy rozpylacze są zamknięte. Po włączeniu bezpośredniego zasilania cyrkulacja ta zostaje zamknięta, dzięki czemu ciecz robocza ze zbiornika głównego nie miesza się z produktem ze zbiornika DirectInject.

Integracja z systemem Comfort Pack daje bezpieczeństwo i oszczędza czas

DirectInject może pracować z nierozcieńczonymi środkami ochrony roślin, a niewykorzystane ilości po aplikacji można zwrócić do oryginalnego opakowania produktu. Dzięki temu nie trzeba znać faktycznej ilości pestycydu przed jego aplikacją i nie ma tez problemu z resztkami zmieszanych środków po zabiegu. System jest w pełni zautomatyzowany i zdalny oraz zintegrowany w Comfort Pack’u, także na etapie czyszczenia.

To co przede wszystkim wyróżnia DirectInject i co doceniają rolnicy już na nim pracujący to elastyczne dawkowanie środków na poszczególne pola i obszary za pomocą jednego przycisku.

System współdziała zarówno z jednoosiowymi opryskiwaczami polowymi UX 01 ze standardową komunikacją ISOBUS i sterowaniem pojedynczej dyszy AmaSwitch lub AmaSelect z wysokociśnieniowym systemem cyrkulacji DUS pro.

System DirectInject z prestiżową nagrodą za innowacyjny system

Komisja innowacji Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego nagrodziła system bezpośredniego zasilania DirectInject srebrnym medalem w konkursie Innovation Award Agritechnica 2022.



Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: Amazone

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wspomnienie o Leszku Grali. Szef Dolnośląskiej Izby Rolniczej odszedł przed rokiem

Tak. Minął już rok od pogrzebu świętej pamięci Leszka Grali: Wspaniałego Człowieka, Wybitnego Fachowca w Rolniczym Zawodzie, Jednego z Ojców Założycieli Samorządu Rolniczego oraz Niezawodnego Przyjaciela „Tygodnika Poradnika Rolniczego”. Śp. Leszek Grala odszedł do Domu Ojca 6 stycznia 2021 roku. Został pochowany 9 stycznia w Golejowie. Natomiast msza święta odbyła się w kościele św. Tekli w Pławnej. W ceremonii pogrzebowej oprócz pogrążonej w bólu Rodziny uczestniczyli przyjaciele, współpracownicy, samorządowcy oraz politycy. Byli też przedstawiciele TPR.

czytaj więcej

Jakie temperatury są optymalne dla skutecznego działania pestycydów?

Informacje o temperaturze optymalnego działania i skuteczności substancji czynnych są istotne przy wyborze fungicydów do ochrony wczesną wiosną (chłodno) oraz w okresie lata (często upalnie i słonecznie). Optymalnym zakresem skutecznego działania większości fungicydów jest przedział od 12 do 20°C.

czytaj więcej

Kolejne substancje czynne środków ochrony roślin znikają z rynku

Plan wycofania ważnych substancji czynnych środków ochrony roślin jest realizowany. Często są to substancje bardzo skuteczne i umożliwiające rotację środków zapobiegającą tworzeniu odporności. Kto następny w kolejce?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)