Specjalna sieczkarnia New Holland z okazji 60-lecia produkcji. Co zyskała?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Specjalna sieczkarnia New Holland z okazji 60-lecia produkcji. Co zyskała?

30.09.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Jubileusz 60-lecia produkcji sieczkarni samobieżnej obchodzi w tym roku marka New Holland. Z tej okazji New Holland zaprezentował światu nowy i wyróżniający się spośród innych model sieczkarni FR Forage Cruiser. Czym charakteryzuje się jubileuszowy model sieczkarni od New Holland?

W programie jubieluszu jest przewidziana demonstracyjna trasa specjalnego modelu sieczkarni FR Forage Cruiser po Europie, aby Klienci mogli się przekonać, że maszyna działa w sposób zoptymalizowany w produkcji pasz.

r e k l a m a

Na czym polega innowacja modelu FR Forage Cruiser od New Holland?

Historia wyprodukowania pierwszej samojezdnej sieczkarni zaczęła się 60 lat temu, dzięki przekształceniu legendarnej sieczkarni ciąganej SP818. Od tego czasu marka New Holland znajduje się w czołówce pionierskich rozwiązań, które odmieniły branżę produkcji pasz.

Jubileuszowe modele będą wyróżniać się od pozostałych charakterystycznymi jubileuszowymi kolorami i naklejką „60th Anniversary” ze srebrną wstęgą i srebrnym liściem.To logo przywołuje na myśl zaawansowaną technologię i wyjątkowe osiągi maszyny.

Kolejnym nowatorskimi rozwiązaniami są zapewnione gwarancje: MyPLM®Connect, dostępności maszyn oraz w zależności od danego rynku – UpTime.

Gdzie odbędą się pokazy rocznicowe sieczkarni FR Forage Cruise?

Urodzinowe pokazy odbędą się na głowach rynkach zbytu sieczkarni, czyli w:

  • Belgii,
  • Czechach,
  • Francji,
  • Niemczech,
  • Włoszech,
  • Luksemburgu,
  • Holandii,
  • Wielkiej Brytanii.

Wydarzenia te będą doskonałą okazją, aby samemu sprawdzić jak działa nowość od New Holland.

Przez ostatnie 60 lat sieczkarnie samobieżne marki New Holland nieustannie przesuwały granice wydajności, dostarczając najwyższej jakości kiszonkę spełniającą najbardziej wygórowane wymagania hodowców bydła. Ostatnio nasze sieczkarnie FR Forage Cruiser okazały się również nieocenionym atutem w produkcji biomasy, która szybko rozwija się w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na paliwa przyjazne środowisku. W chwili, gdy obchodzimy tę ważną rocznicę, sieczkarnie samobieżne New Holland udowadniają, że ich wszechstronność pomaga naszym Klientom poprawić rentowność i w pełni wykorzystać możliwości związane z napływającymi przychodami – powiedział Henrik Aaskov Hansen, Global Product Manager sieczkarni samobieżnych New Holland.

FR Forage Cruiser to marka sama w sobie, zapewnia wiodącą w branży wydajność rozdrabniania

FR Forage Cruiser wyróżnia najwyższa wszechstronność, wydajność i jakość plonów, ale również:

  • Power Cruise™ – sprawdzone rozwiązanie, które jest gwarantem najwyższej wydajności podczas prac polowych na stanowiskach o różnej gęstości upraw,
  • nowoczesne zespoły żniwne – tnące zarówno trawy, kukurydzę i całe rośliny,
  • technologia HydroLoc™ – zapewniająca stałą długość sieczki niezależnie od rodzaju uprawy i zmian obciążenia,
  • mocna głowica tnąca – charakteryzująca się wyjątkową siłą oraz szeroką gamą konfiguracji – od konwencjonalnej lub rozdrobnionej kiszonki po biomasę.

Dzięki zastosowanym w sieczkarniach FR Forage Cruiser zaawansowanych technologii (m.in. ActiveLOC™, NutriSenseTM, MyPLM Connect), jubileuszowe modele maszyn do New Holland zapewniają najlepszą jakość kiszonki dla zakładów produkujących biomasę oraz pasz dla zwierząt gospodarskich.

ActiveLOC™ – to wiodąca w branży technologia, która automatycznie reguluje długość sieczki, która potem jest gwarantem pożywnej paszy w zależności od rzeczywistej wilgotności zbieranej uprawy.

NutriSenseTM z czujnikiem NIR – to wielokrotnie nagradzana technologia analizy składników pokarmowych. Czujnik zapewnia gromadzenie przez sieczkarnię samobieżną cennych dane dotyczące składników pokarmowych w uprawach.

MyPLM Connect – to portal za pomocą którego można wizualizować rolnikom zebrane dane i wspomaga proces podejmowania świadomych decyzji dotyczących zoptymalizowanych upraw oraz kosztów ponoszonych w celu zwiększenia przyszłych plonów.

System telematyczny MyPLM Connect marki New Holland – zapewnia rolnikowi kontakt z maszyną w czasie rzeczywistym, a tym samym odbiór i przetwarzanie danych na bieżąco.

Jak zauważa Florian Schmitt, Europe Product Marketing Manager sieczkarni samobieżnych FR Forage Cruiser od New Holland, nowoczesne rozwiązania dają szerokie pole do popisu w kwestii ustawienia takich parametrów maszyny, by nasz kiszonka zyskała jak najlepszą jakość. Chociażby wspomniana technologia NIR, która zapewnia szczegółowy pomiar kluczowych wartości odżywczych.

Tym bardziej, że nowe modele sprawdzą się zarówno w przygotowywaniu pasz dla zwierząt hodowlanych, jak i biomasy z różnych upraw wykorzystywanych w biogazowniach.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: New Holland

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Agrotech Kielce 2021 – kiedy, bilety i atrakcje

W piątek 8 października rozpoczęły się targi XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech Kielce.  Jakie maszyny rolnicze i jakie atrakcje czekają na rolników podczas targów? Kiedy odbędzie się Agrotech Kielce?

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Prezes banku jeździ Ursusem C360 [FOTO]

Tomasz Klimecki jest nie tylko rolnikiem, od 2005 roku pracuje również w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie, a od dwóch lat jest jego prezesem. Jeszcze nie tak dawno w swoim rodzinnym gospodarstwie utrzymywał trzodę chlewną, ale załamanie na rynku wieprzowiny spowodowało, że dziś prowadzi już tylko produkcję roślinną.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)