Manitou challenge - jak wypada ładowarka sprawdzana przez youtuberów?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Manitou challenge - jak wypada ładowarka sprawdzana przez youtuberów?

24.05.2022autor: Patrycja Bernat

Pierwsze takie wydarzenie w branży maszyn rolniczych w Polsce! 24 kwietnia ruszył Manitou Challange, w którym siedmioro Youtuberów testuje ładowarkę Manitou. Zobacz, którzy Youtuberzy wypróbowali ładowarkę na swoich gospodarstwach i co o niej mówią! 

W niedzielę, 24 kwietnia ruszył pierwszy w Polsce Manitou Challenge. Wybrano siedmioro Youtuberów z całego kraju, którzy testują ładowarkę Manitou w swoich gospodarstwach. 

Pojęcie „uniwersalna” już nie przyciąga do zakupu ładowarki. Rolnicy, szukają maszyn maksymalnie wydajnych, a profesjonalne gospodarstwa coraz większy nacisk kładą na wydajność, parametry, a zarazem na oszczędność i ekonomię. Te cechy znajdziemy w maszynie, której Manitou postawiło wyzwanie – Manitou Chellenge. Ładowarka Manitou MLT 841-145 PS+, to ona jest testowana i oceniania przez Youtuberów!

- To bardzo mocna, szybka i wydajna maszyna. Jej użytkownicy podkreślają, że hydraulika działa najszybciej spośród wszystkich dostępnych na rynku ładowarek. Masa powyżej 9 ton pozwala wykorzystać jej możliwości – 4 tony udźwigu. Lekkie ładowarki o podobnych parametrach nie wykonają tej samej roboty, co ta maszyna – zauważa Wojciech Mankiewicz, Manager Sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska. - Do tego silnik ma bardzo duży maksymalny moment obrotowy 602 Nm/m, co w tej klasie maszyn jest czymś niespotykanym. Wszystko to daje w efekcie bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o jazdę, pracę i wydajność maszyny – podkreśla. Nie zapominając też o oszczędności i ekonomii: tu liczby mówią same za siebie — w modelu MLT 841-145 PS+ przeglądy silnika przeprowadzane są co 1000 roboczogodzin, a hydrauliki — co 2000.

r e k l a m a

Inteligentna hydraulika

Wspominając o hydraulice, nie można pominąć zastosowanych rozwiązań. Inteligentna hydraulika pozwala na wykonanie jednym ruchem yoysticka, kilku czynności jednocześnie. Powrotu do pozycji załadunku, automatycznego wytrząsania łyżki czy pionowego podnoszenia.
- Takie zautomatyzowanie ruchu jest niezbędne, szczególnie w dużych profesjonalnych gospodarstwach, gdzie maszyna potrafi ładować np. rzepak czy zboże przez kilka dni z rzędu. To zaoszczędza czas i energię operatora, pozwala mu być jeszcze bardziej wydajnym, niż normalnie mógłby być – mówi Wojciech Mankiewicz.

Te i inne cechy będą sprawdzanie przez Youtuberów. Łącznie ocenianych jest dziesięć parametrów:

  • komfort;
  • widoczność;
  • jazda z przyczepą;
  • panel sterowania;
  • obsługa;
  • konserwacja.

Kogo obejrzymy podczas testów?

Do Manitou Challenge zostali zaproszeni znani i lubiani Youtuberzy z branży rolniczej. Są oni praktykami, którzy w swoim gospodarstwie testują ładowarkę i jej możliwości. Pochodzą z różnych regionów Polski, tak aby maszyna mogła zmierzyć się z różnymi zadaniami w zróżnicowanych warunkach, zarówno w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej. 

 

YouTuber też rolnik

Skąd pomysł na przeprowadzenie takiej akcji?

- Wiemy, że praca rolnika wymaga od niego bardzo dużo zaangażowania, ogromu starań, niejednokrotnie związana jest z ryzykiem i dużą presją czasu, rynku czy warunków zewnętrznych. Chcemy więc dostarczyć mu takie rozwiązania, które jak najbardziej ułatwią mu tę pracę i sprawią, że będzie ona coraz bardziej opłacalna. Dlatego nasi projektanci i konstruktorzy cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, zarówno jeśli chodzi o komfort pracy operatora, jak i wydajność maszyny, jej coraz lepsze osiągi, parametry, moc i precyzję – wymienia Weronika Mincberg, Marketing Manager Manitou na Polskę, centralną i południowo- wschodnią Europę. - Jesteśmy pewni, że nasza ładowarka sprawdzi się w każdych warunkach, nie obawiamy się oceny. Chcemy, aby rolnicy też się o tym przekonali. Dlatego przekazujemy ją na niezależne testy. Każdy z YouTuberów może dać wycisk maszynie i pokazać, na co ją stać. Sami jesteśmy ciekawi ich oceny – śmieje się.

W końcu YouTuber to też rolnik. I jak każdy rolnik – poszukuje w swoim gospodarstwie rozwiązań, które pozwolą mu wykonywać swoją pracę z jak najlepszym rezultatem. Sprawdź więc, czy ładowarka Manitou MLT 841-145 PS+ podoła temu wyzwaniu. Wideo YouTuberów w ramach Manitou Challenge będą publikowane w środy i niedziele. Pierwsza odsłona kart już w niedzielę 24 kwietnia na stronie www.manitou-challenge.pl i profilu Manitou Polska na Facebook (https://www.facebook.com/manitoupolska). Tego nie można przegapić, będzie się działo!

Widzieliście już wszystkie relacje z testów Manitou?

opr. Bernat Patrycja

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Manitou challenge - jak wypada ładowarka sprawdzana przez youtuberów?

Pierwsze takie wydarzenie w branży maszyn rolniczych w Polsce! 24 kwietnia ruszył Manitou Challange, w którym siedmioro Youtuberów testuje ładowarkę Manitou. Zobacz, którzy Youtuberzy wypróbowali ładowarkę na swoich gospodarstwach i co o niej mówią! 

czytaj więcej

Manitou oddało ładowarkę MLT 841 w ręce youtuberów!

Jedna nowa ładowarka Manitou MLT 841-145 PS+ i ośmiu użytkowników, których znacie i lubicie…

czytaj więcej

Siedmioro YouTuberów rusza w Manitou Challenge!

Pierwsze takie wydarzenie w branży maszyn rolniczych w Polsce! W niedzielę 24 kwietnia rusza Manitou Challange, w którym siedmioro Youtuberów przetestuję ładowarkę Manitou. Zgadnij, którzy Yotuberzy  wezmą w nim udział i zawalcz o nagrodę!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)