Brama do garażu w gospodarstwie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Brama do garażu w gospodarstwie

07.10.2021autor: Jan Beba

Oferta bram przemysłowych na rynku jest bardzo różnorodna. Stojąc przed jej wyborem nie zawsze wiemy na jaki produkt się zdecydować, a tak naprawdę wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, w jaki sposób będzie użytkowana brama i z jaką częstotliwością? Jaki typ bramy ze względu na warunki zabudowy należy wybrać: segmentową, roletową, a może przesuwną czy harmonijkową? Czy pomieszczenie w której będzie zamontowana jest ogrzewane czy nieogrzewane? Udzielenie odpowiedzi na te pytania pozwoli dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Do pomieszczeń, gdzie ma być zapewniona najwyższa termoizolacja polecamy bramę MakroPro Therm 2.0 wykonaną z panelu 60 mm o współczynniku przenikania ciepła Up=0,33 [W/m2] – mówi Maciej Perz z firmy Wiśniowski.


Maciej Perz Wiśniowski

Brama ta w standardzie wyposażona jest w system izolacyjny ThermoSet. Jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego istotnym elementem bramy MakroPro 2.0 jest hamulec bezpieczeństwa, w przypadku zerwania lin nośnych. Wysoki poziom ochrony zapewnia również system antypodważeniowy. Blokuje on możliwość podniesienia płaszcza bramy od zewenątrz.

W pomieszczeniach nieogrzewanych lub wielkogabarytowych najlepiej sprawdzą się bramy przesuwne. Dzięki zastosowaniu dwóch szyn prowadzących bramy znajdą zastosowanie w obiektach aż do 16 000 [mm] szerokości.

W obiektach bardzo eksploatowanych najlepiej sprawdzą się bramy serii MakroPro 2.0  wyposażone w automatykę GFA z topowym obecnie napędem SE 8.6 FU , który zapewni najwyższą kulturę pracy.

Jeśli natomiast chcemy zamontować bramę w obiekcie w którym znajdują się suwnice lub różnego rodzaju ciągi techniczne najlepiej sprawdzą się automatyczne, aluminiowe bramy roletowe, które nie potrzebują wolnej przestrzeni podsufitowej

Pamiętajmy jednak, że wybór odpowiedniej bramy, to nie wszystko, należy również zadbać o poprawne jej zamontowanie

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

OSP Ostrów Kaliski mocna ludźmi, a sprzęt można dokupić

Od niespełna dwóch miesięcy prezesem OSP w Ostrowie Kaliskim jest 39-letni druh Grzegorz Zmyślony. Jak mówi, czuje olbrzymią odpowiedzialność, jaka na nim spoczywa, jednocześnie docenia fakt, że strażacy obdarzyli go wielkim zaufaniem. Nie może więc ich zawieść.

czytaj więcej
Technika budowlana

Przydomowa oczyszczalnia ścieków: jaką wybrać? [FAKTY i MITY]

Ze względu na brak sieci kanalizacyjnej przydomowa oczyszczalnia ścieków jest – oprócz szamba – często jedynym sposobem zagospodarowania ścieków bytowych na wsi. Co warto wiedzieć, aby ją wybudować i bezproblemowo z niej korzystać?

czytaj więcej
Technika budowlana

Na dom, oborę i płot

Lekka, uniwersalna w zastosowaniu i stosunkowo tania. To wszystko sprawia, że blacha trapezowa ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością. Można ją z powodzeniem montować nie tylko na dachach dużych i małych budynków, ale także na elewacji czy ogrodzeniu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)