Plony rzędu ponad 100 ton i przechowywanie do 9 miesięcy – Jakie odmiany cebuli od AlSeed?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Plony rzędu ponad 100 ton i przechowywanie do 9 miesięcy – Jakie odmiany cebuli od AlSeed?

28.09.2022autor: Patrycja Bernat

5 września spotkaliśmy się na polu u Pana Andrzeja Nowińskiego w Skalmierowicach k. Gniewkowa, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z odmianami cebuli, uprawianej bez orki, o której opowiadał sam gospodarz. Mogliśmy się również zapoznać z asortymentem firmy AlSeed w tym między innymi z cebulą w typie hiszpańskim, która można przechowywać nawet do 9 miesięcy.

Sama firma jak mówił Pan Antoni Lipniewski, działa już od 1989 roku, wcześniej pod inną nazwą i wtedy trudniła się w dystrybucji nasion pomidorów. Od roku 2004 firma pod nazwą AlSeed reprezentuje wiele światowych firm nasiennych, posiadających w swojej ofercie nasiona do produkcji tunelowej, szklarniowej oraz polowej.


Fot. Pan Antoni Lipniewski, firma AlSeed

Niezwykle duży system korzeniowym cebul – odporność na suszę

- Dzisiaj spotkaliśmy się w celu, prezentacji odmian cebuli od włoskiej firmy DE CORATO SEMENTI. Są to cebule w typie hiszpańskim, o wielkości od 8 do 9 cm, o bardzo dobrym słodkawym smaku. Wyróżnia je niezwykle duży system korzeniowy, powoduje, że są to odmiany odporne na suszę i bez nawadniania dają bardzo wysokie plony – mówił Pan Antoni Lipniewski.


Fot. Odmiany cebul AlSeed

Podczas spotkania Pan Antoni zaprezentował trzy odmiany:
- Jady F1;
- Goldie;
- Yellow Sweet Spanish.

Warto zatrzymać się przy odmianie Jady F1. Jest to cebula, hybryda w typie Hiszpańskim, do długiego przechowywania, jest to okres nawet 9 miesięcy. Czas wegetacji to 125 dni, cebule są bardzo duże, pokryte twardą, ciemnożółtą łuską.


 Fot. Odmiana cebuli Jady F1

Cebula Goldie jest to hybryda syntetyczna w typie hiszpańskim, którą również przechowywać można nawet do 9 miesięcy.


Fot. Odmiana cebuli Goldie

Kolejną z omawianych odmian jest Yellow Sweet Spanish, czyli cebula o białym miąższu, wielkości około 8 cm. Jej mocny i duży system korzeniowy pozwala nawet w lata suche osiągnąć plony sięgające nawet ponad 100 ton.

r e k l a m a

Fot. Odmiana cebuli Yellow Sweet Spanish

Więcej w naszym filmie!

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dlaczego warto zrezygnować z pługa w uprawie cebuli? Relacja ze spotkania!

5 września spotkaliśmy się na polu u Pana Andrzeja Nowińskiego w Skalmierowicach k. Gniewkowa, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z odmianami cebuli, uprawianej bez orki, o której opowiadał sam gospodarz.

czytaj więcej

Bez szkodników do zimowania – Cebula z siewu sierpniowego

Bez szkodników do zimowania, czyli jak utrzymać plantację cebuli ozimej z siewu sierpniowego (wrześniowego) wolną od szkodników do nadejścia zimy.

czytaj więcej

Na rynku od ponad 50 lat - nawozy Fructus w uprawie cebuli

15.09.2022 roku redakcja WiOM zorganizowała spotkanie na polu u Pana Włodzimierza Ziółkowskiego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć plon końcowy uprawianej u niego cebuli oraz posłuchać o nawożeniu, które zostało zastosowane na polu z użyciem nawozów Fructus.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)