Agrotronika - dla kogo takie studia podyplomowe?
Mechatronika rolnicza albo inaczej agrotronika to niezwykle interesująca gałąź rolnictwa z zakresu diagnostyki i eksploatacji oraz obsługi urządzeń i systemów agrotronicznych. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe tej nieustannie rozwijającej się dziedziny.
Katedra Inżynierii Biosystemów działająca na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP w Poznaniu zaprasza na VI edycję studiów podyplomowych z agrotroniki.
Machatronika rolnicza jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną rolnictwa, w ramach której zainteresowani będą zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności mechatroniczne, z których korzystają współczesne maszyny i pojazdy rolnicze.
Dla kogo są przeznaczone studia z agrotroniki
Studia Podyplomowe z Agrotroniki są przeznaczone dla:
- nauczycieli kształcenia w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (311515),
- osób świadczących usługi w zakresie obrotu i serwisowania maszyn i pojazdów rolniczych,
- użytkowników zawansowanych maszyn, a więc rolników oraz tzw. młodych rolników ubiegających się o dotację 150 tys. zł.
Jak przebiega kształcenie na kierunku agrotronika?
Studia Podyplomowe są studiami dualnymi realizowanymi w trybach niestacjonarnym i zdalnym, jako:
- studia zaoczne - zjazdy sobotnio-niedzielne (3 w semestrze)
- studia on-line na platformie MS Teams.
Studia w Module Merytorycznym (230 h) trwają 2 semestry. Moduł Dydaktyczny jest przeznaczony dla nauczycieli, na którym jest zorganizowanych dodatkowych 120 h zajęć.
Koszt: 1950 zł za semestr.
Dla kKogo? Dla absolwentów szkół wyższych, co najmniej pierwszego stopnia, tj. posiadający tytuł magistra, inżyniera lub licencjata
Gdzie? W salach i laboratoriach KIB UPP (ul. Wojska Polskiego 50), a praktyki w Akademii Classa w Niepruszewie oraz oborach mlecznych Wielkopolski i zakładach produkcyjnych maszyn rolniczych.
Obowiązuje limit miejsc, na który składa się kolejność zgłoszeń.
Bezcenna wiedza od ekspertów mechatroniki rolniczej
Słuchacze będą mieli okazję czerpać z doświadczeń nauczycieli akademickich oraz pracowników firm zewnętrznych, takich jak: Agrocom Polska, KST Konsulting, Claas Polska, Lely East, tap. Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne.
Aby ukończyć studia podyplomowe z agrotroniki słuchacze muszą przejść 150 h praktyki zajęć związanych z działalnością rolniczą, dzięki czemu uzyskują kwalifikacje rolnicze.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Agrotronika - studia podyplomowe VI edycja
Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Na podstawie notatki prasowej UPP
Zdjęcie: Pixabay, UP Poznań
Natalia Marciniak-Musiał
dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego
dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego
Najważniejsze tematy