Agrotronika - dla kogo takie studia podyplomowe?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Agrotronika - dla kogo takie studia podyplomowe?

26.10.2021autor: Natalia Marciniak-Musiał

Mechatronika rolnicza albo inaczej agrotronika to niezwykle interesująca gałąź rolnictwa z zakresu diagnostyki i eksploatacji oraz obsługi urządzeń i systemów agrotronicznych. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe tej nieustannie rozwijającej się dziedziny.

Katedra Inżynierii Biosystemów działająca na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP w Poznaniu zaprasza na VI edycję studiów podyplomowych z agrotroniki.

Machatronika rolnicza jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną rolnictwa, w ramach której zainteresowani będą zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności mechatroniczne, z których korzystają współczesne maszyny i pojazdy rolnicze.

r e k l a m a

Dla kogo są przeznaczone studia z agrotroniki

Studia Podyplomowe z Agrotroniki są przeznaczone dla:

  • nauczycieli kształcenia w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (311515),
  • osób świadczących usługi w zakresie obrotu i serwisowania maszyn i pojazdów rolniczych,
  • użytkowników zawansowanych maszyn, a więc rolników oraz tzw. młodych rolników ubiegających się o dotację 150 tys. zł.

Jak przebiega kształcenie na kierunku agrotronika?

Studia Podyplomowe są studiami dualnymi realizowanymi w trybach niestacjonarnym i zdalnym, jako:

  • studia zaoczne - zjazdy sobotnio-niedzielne (3 w semestrze)
  • studia on-line na platformie MS Teams.

Studia w Module Merytorycznym (230 h) trwają 2 semestry. Moduł Dydaktyczny jest przeznaczony dla nauczycieli, na którym jest zorganizowanych dodatkowych 120 h zajęć.

Koszt: 1950 zł za semestr.

Dla kKogo? Dla absolwentów szkół wyższych, co najmniej pierwszego stopnia, tj. posiadający tytuł magistra, inżyniera lub licencjata

Gdzie? W salach i laboratoriach KIB UPP (ul. Wojska Polskiego 50), a praktyki w Akademii Classa w Niepruszewie oraz oborach mlecznych Wielkopolski i zakładach produkcyjnych maszyn rolniczych.

Obowiązuje limit miejsc, na który składa się kolejność zgłoszeń.

Bezcenna wiedza od ekspertów mechatroniki rolniczej

Słuchacze będą mieli okazję czerpać z doświadczeń nauczycieli akademickich oraz pracowników firm zewnętrznych, takich jak: Agrocom Polska, KST Konsulting, Claas Polska, Lely East, tap. Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne.

Aby ukończyć studia podyplomowe z agrotroniki słuchacze muszą przejść 150 h praktyki zajęć związanych z działalnością rolniczą, dzięki czemu uzyskują kwalifikacje rolnicze.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Agrotronika - studia podyplomowe VI edycja

UP Poznań zaprasza na podyplomówkę z agrotroniki


Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie notatki prasowej UPP

Zdjęcie: Pixabay, UP Poznań

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Szkoła rolnicza ze Środy Wlkp. najlepszą placówką w Wielkopolsce!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Poznaniu wyróżniono i nagrodzono zwycięzców konkursów „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Najwyższe wyróżnienie trafiło m.in. do Zespołu Szkół Rolniczych im. J. H. Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej.

czytaj więcej

Kosmiczna uprawa studentów z Politechniki Warszawskiej

Badań nad hodowlą roślin w warunkach zbliżonych do tych jakie panują na Księżycu podejmuje się wielu naukowców. Takie badania także prowadzone są w Polsce. Tematem tym zajęli się studenci Politechniki Warszawskiej. Użyli symulanta gleby księżycowej oraz odpowiednich bakterii.

czytaj więcej

Szkoła Liderów OSP czeka na nowych adeptów!

Ani ochotnicze straże pożarne, ani żadna inna organizacja nie może istnieć bez nowych pokoleń. Ale żeby nowe pokolenie chciało dołączyć, musi mieć poczucie, że w organizacji realizuje swoje najważniejsze potrzeby. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ruszył ostatnio w Polskę, żeby poznać oczekiwania najmłodszych swoich członków i kandydatów na nich. Wszystko w ramach projektu OSP – Potencjał Młodych.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)