Puls Rynku: Jak hurt będzie windować ceny i my będziemy to wiadomo jak się to skończy…
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Puls Rynku: Jak hurt będzie windować ceny i my będziemy to wiadomo jak się to skończy…

01.07.2022autor: Patrycja Bernat

Na Rynku Jeżyckim w Poznaniu, pokazały się pierwsze porzeczki, cała gama odmian czereśni i sezonowe warzywa. Czy ceny na targowisku, pozwalają zarobić? Jak przyciągnąć klienta?

Raz lepiej, raz gorzej…

W Poznaniu lokalne targowiska muszą zmierzać się każdego dnia z konkurencją w postaci marketów i ciągłymi remontami, które wpływają na ilość klientów odwiedzających ich stargany.
- Raz lepiej, raz gorzej. Jak hurt będzie windował ceny i my będziemy je podnosić, to wiadomo ,jak się to skończy, wypłaty ludzi nie skoczyło o 40%... – mówi Pan Fredzik z jeżyckiego targowiska.

Jak przyciągnąć klienta do zakupu?

Przede wszystkim prezentacją towaru i możliwością kupienia owoców czy warzyw w małych ilościach. Maliny, truskawki czy czereśnie można kupić w małych kubeczkach. Jakoś trzeba zarobić.
- W tym roku ten rynek jest nieobliczalny, widzimy co się dzieje na stacjach benzynowych, ceny paliwa, a ten towar trzeba jakoś dowieźć, to wszystko wiąże się jedno z drugim- dodaje.

r e k l a m a

Towar z poprzedniego dnia w atrakcyjnych cenach

Stali klienci wiedzą, że niektórzy sprzedawcy na swoich stoiskach, posiadają towar tzw. z poprzedniego dnia. Sprzedawany jest w atrakcyjnej cenie, np. ziemniaki młode po 2 zł za kilogram.

Fasolka, ziemniaki, ogórek z własnej uprawy

Na rynkach detalicznych, sprzedają również producenci. Czego możemy spodziewać się w niedługim czasie?
- Przede wszystkim będzie nasz ogórek, taki typowo na zimę do słoika – mówi Pan Kenek.

Czereśnie z rodzinnych sadów

Na rynku można spotkać Pana Pawła, który czereśnie sprzedaje z rodzinnego sadu w Pyzdrach. Jak idzie ze sprzedażą?

- W tej chwili jest wysyp, w weekend w przyszłym tygodniu będzie już drożej. Jest już nazrywane, już się ludzie najedzą i potem tylko będzie ich można przyciągnąć jakością, ale to już wtedy cena będzie zupełnie inna – mówi Pan Paweł.

Jakie ceny, jakie odmiany i co jeszcze mówią o sprzedaży na ryneczku? Zapraszamy do obejrzenia relacji!

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

W Anglii markety łagodzą wytyczne co do dostarczanych owoców. Ma być to sposób wsparcia rolników w czasie suszy

Dwie brytyjskie sieci supermarketów, zapowiedziały złagodzenie wytycznych co do wyglądu warzyw i owoców, które są do nich dostarczane. Wszystko po to, aby wspomóc rolników dotkniętych suszą. Czy inne sieci na świecie pójdą w ich ślady?

czytaj więcej

Puls Rynku: Jabłka z tegorocznych zbiorów utrzymują cenę, papierówki już nie ma, tak jak nie ma dawnego klimatu na Targowisku „Świt”

W tym tygodniu odwiedziliśmy kolejne poznańskie targowisko. Tym razem padło na Targowisko „Świt” przy ulicy Grochowskiej. Podobnie jak na poznańskich Jeżycach, handlujący muszą mierzyć się z wysokimi opłatami, codziennym pakowaniem towaru, przez co ich dzień pracy potrafi trwać nawet 16 godzin.  Sprawdźcie czego, dowiedzieliśmy się z pierwszej ręki!

czytaj więcej

Puls rynku: Jabłka z tegorocznych zbiorów już na poznańskim rynku

Ponownie odwiedziliśmy poznański Rynek Jeżycki. Piros z tegorocznych zbiorów - 6,50 za kilogram. Jak z popytem na śliwki i truskawki na przetwory?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)