Święto Mleka w Lubawie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Święto Mleka w Lubawie

13.09.2019

Tradycyjnie, jak co roku, z końcem sierpnia odbyły się Dni Miasta Lubawy oraz Święto Mleka, współorganizowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita i Urząd Miasta Lubawa.

Promowanie zalet mleka i produktów mlecznych oraz ich eksport, to priorytet, który przyświeca firmie Mlekovita. Święto Mleka jest zwieńczeniem całorocznego wysiłku wszystkich osób zaangażowanych w budowę polskiej branży mleczarskiej.

Mlekovita – Lider Polskiego Mleczarstwa

Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński podkreślił znaczenie patriotyzmu gospodarczego cytując słowa wielkiego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, wszystkich nas razem i każdego z osobna, na każdym miejscu, o każdej porze i w każdej sytuacji”. Wprowadzenie w nazwie POLSKIE służy podkreśleniu pochodzenia, jak i jakości, która jest uznana przez naszych partnerów biznesowych i odbiorców.

r e k l a m a
Asortyment firmy skierowany jest do szerokiego grona konsumentów, gdyż Mlekovita wytwarza wiele specjalistycznych wyrobów o szczególnych właściwościach zdrowotnych. Produkuje coraz szerszy wachlarz artykułów bez GMO z mleka od krów karmionych paszami wolnymi od GMO, a także ekologicznymi z certyfikatem BIO. Na pozycję firmy pracuje łącznie z producentami mleka ponad 20 tys. osób. Na skalę sukcesu mają wpływ funkcjonujące na terenie województwa warmińsko-mazurskiego aż 4 zakłady produkcyjne wraz z centrami dystrybucyjnymi: w Lubawie z filiami w Morągu i Suszu oraz w Działdowie. Oddział, który ma siedzibę tu, w Lubawie, z Grupą Mlekovita jest związany od 2007 roku, czyli od ponad 10 lat. Mlekovita – Lider Polskiego Mleczarstwa, najcenniejsza polska marka żywnościowa i największa grupa mleczarska w Polsce, jest firmą niezwykle dynamicznie rozwijającą się. O wzmocnieniu Mlekovity na przestrzeni ostatnich lat świadczą liczby. W ciągu ostatnich 2 dekad, udało się zachować konkurencyjność i zamknąć ostatni rok znakomitym wynikiem, najwyższym w historii – blisko 4,5 mld zł przychodu.
Uczestnik konkursu w piciu mleka na czas
  • Uczestnik konkursu w piciu mleka na czas

Litr mleka w 11 sekund

Podczas tegorocznego Święta Mleka przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych na Stadionie Łazienkowskim. Wśród nich były między innymi park rozrywki oraz zawody w piciu mleka. Sześciu śmiałków stanęło do rywalizacji o miano mistrza picia mleka na czas. Uczestnicy konkursu mieli do wypicia dwie szklanki mleka po 0,5 litra. Zwycięzca potrzebował zaledwie 11 sekund, aby wypić tę ilość mleka. Zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody wraz z paczką produktów firmy Mlekovita.

Występy artystyczne

W trzydniowym bogatym repertuarze wystąpiły zespoły i wokaliści: Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Andre, Urszula, Ania Dąbrowska. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół oraz Miejskiej Orkiestry Dętej. Podczas imprezy druhowie OSP Lubawa zorganizowali akcję Misie Ratownisie. Akcja służyła zebraniu pluszowych maskotek, które trafią dla najmłodszych ofiar wypadków.

Marcin Konicz
Zdjęcia: Marcin Konicz
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Niesamowite "Wielkopolskie Święto Mleka" w Kole

Celem „Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego” jest upowszechnianie wiedzy na temat mleka i jego przetworów, jego znaczenia w zdrowym odżywianiu, docenienie producentów mleka. To również okazja do zaprezentowania dorobku wielkopolskiego mleczarstwa.

czytaj więcej

Święto Mleka w Siedlcach

29 czerwca br. w Siedlcach odbyło się Święto Mleka zorganizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Siedlcach przy dofinansowaniu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Mleka. Dla przybyłych gości przygotowano szereg atrakcji. Wielu rodziców chwaliło imprezę tłumacząc, że dzięki niej ich dziecko mogło dowiedzieć się, że mleko pochodzi od krowy.

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)