Paszowóz sterowany smartfonem
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Paszowóz sterowany smartfonem

06.09.2019

Nikogo już nie zaskakuje fakt, iż wóz paszowy w standardowym wyposażeniu posiada system wagowy, dzięki któremu możemy otrzymać w bardzo łatwy sposób informację na temat masy poszczególnych składników użytych do przygotowania dawki pokarmowej. W ostatnim czasie możemy zaobserwować, iż wśród hodowców bydła na popularności zyskują systemy wagowe współpracujące z oprogramowaniem komputerowym, które stają się kompletnymi systemami do zarządzania żywieniem stada. Jak to działa?

Każdy z wozów paszowych Alimamix Evolution, których producentem jest firma A-Lima-Bis ze Środy Wielkopolskiej, jest wyposażony w system wagowy amerykańskiego producenta Digi-Star.

r e k l a m a

Jak działa system wagowy Digi-Star?

Podstawowa funkcjonalność wyżej wymienionego systemu polega na ważeniu poszczególnych składników dawki pokarmowej oraz na kontrolowaniu czasu mieszania i cięcia. Bazowy wyświetlacz w bardzo łatwy sposób możemy doposażyć w moduł umożliwiający komunikację ze smartfonem lub dodatkowym dedykowanym wyświetlaczem. Urządzenie to z reguły montowane jest w ładowarce lub ciągniku z ładowaczem, służącym do dostarczania paszy bezpośrednio z silosu do wozu paszowego. Dzięki temu zyskujemy jeszcze lepszą kontrolę nad masą poszczególnych składników ładowanych do wozu. Informacje znajdujące się na wyświetlaczu wagowym z wozu, są prezentowane także na urządzeniu znajdującym się w maszynie ładującej. W praktyce może to redukować liczbę przejazdów ładowarki/ciągnika podczas ładowania paszy.

System wagowy zarządzany ze smartfona

Komunikacja smartfona z wyświetlaczem wagowym, znajdującym się na wozie paszowym, odbywa się za pośrednictwem sieci wi-fi lub poprzez bluetooth. Dzięki specjalnej, darmowej aplikacji istnieje możliwość korzystania z programu, który pozwala na układanie receptur i przypisywanie ich do poszczególnych grup żywieniowych.
 

TMR Tracker pomoże w ulepszeniu żywienia stada

Rolnictwo 4.0 to nie tylko możliwość wprowadzania danych, ale także możliwość magazynowania, analizowania i przede wszystkim wyciągania wniosków. Na tej podstawie możemy podjąć konkretne działania prowadzące do polepszenia efektywności w hodowli. Taką możliwość daje nam oprogramowanie TMR Tracker współpracujące z systemami wagowymi wozów paszowych Alimamix Evolution.
TMR Tracker daje możliwość bieżącej kontroli oraz analizowania szeregu danych. Jednak bardzo ważne jest to, iż w łatwy sposób możemy generować raporty (także w formie graficznej), na których znajdują się tylko te dane, które w danym momencie są najbardziej istotne. Ta funkcja pozwala na szybkie przeanalizowanie kosztów żywienia bądź kontrolę pracy wozu paszowego, wraz z planowaniem czynności serwisowych.

Cały artykuł przeczytasz na stronie Elita Dobry Hodowca: "Waga paszowozu skonfigurowana ze smartfonem"

Krystian Jopek
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jakość noży tnących paszowozu wpływa na strukturę TMR-u

Zbigniew i  Michał Dąbrowscy współpracują z kilkoma doradcami żywieniowymi w zakresie układania dawek. Ich propozycje analizują i sami decydują o ostatecznym kształcie zadawanego TMR-u, który regularnie przesiewają przez sita, aby kontrolować jego strukturę. Ostatnie badanie dało dość dobry wynik nie odbiegający znacznie od normy, jednak ze wskazaniem na zmianę w kierunku lepszego rozdrobnienie miksu.

czytaj więcej

Waga paszowozu skonfigurowana ze smartfonem

Podstawą efektywnej hodowli bydła oraz zarządzania procesami produkcyjnymi w gospodarstwie rolnym jest możliwość pozyskiwania, magazynowania oraz analizy pojawiających się informacji. Nowoczesny rolnik to manager, który posiada bardzo dobrą orientację w otaczającej go rzeczywistości gospodarczej i biznesowej. Odpowiedni zasób informacji pozwala przede wszystkim na ułatwienie, czy też zautomatyzowanie procesów, co w konsekwencji prowadzi do poprawy wydajności i efektywności w hodowli.

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)