Ostatnia szansa, żeby wziąć udział w Forum Mleko 2023
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ostatnia szansa, żeby wziąć udział w Forum Mleko 2023

27.02.2023autor: Magdalena Szymańska

Zapraszamy naszych Czytelników na Forum Mleko, którego hasłem przewodnim będzie „Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów”. Na zgłoszenie chęci uczestnictwa nie zostało już dużo czasu, forum odbędzie się bowiem już 1 marca. Miejsce wydarzenia to hotel Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.  

Nie przegap: Forum Mleko już 1 marca

Na uczestników czeka solidna dawka wiedzy, która zostanie zaprezentowana podczas pięciu sesji tematycznych. Zainteresowanych odsyłamy do strony: mleko.tygodnik-rolniczy.pl, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące Forum oraz formularz zgłoszeniowy. Prenumeratorzy uczestniczą w wydarzeniu za połowę ceny. Poniżej prezentujemy tematykę poszczególnych sesji. Po każdej z nich będzie czas na zadawanie pytań i dyskusje. Serdecznie zapraszamy!

r e k l a m a

Sesja I: Żywienie krów mlecznych

  • Żywienie wysokowydajnych krów – punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu – prof. Zygmunt M. Kowalski, UR w Krakowie;
  • Hipokalcemia u krów mlecznych – początek wielu problemów – Michał Brzozowski, firma Magia.

Sesja II: Użytki zielone

  • Jak uzyskać wysoki plon z użytków zielonych w czasie deficytu wody? – prof. Piotr Goliński, UP w Poznaniu;
  • Lucerna jako przykład zmiany w żywieniu bydła i jej wpływ na rozród – Przemysław Sowul, Sowul&Sowul;
  • TUZ naturalną „fabryką” pasz gospodarskich. Maksymalizacja efektów – Piotr Cebeliński, Samasz.

Sesja III: Zdrowie krów

  • Choroby wymienia kosztują: ile tracisz na wysokiej liczbie komórek somatycznych? – dr Sebastian Smulski, UP w Poznaniu;
  • SenseHub – efektywna komunikacja z twoim stadem – dużo więcej niż wykrywanie rui – Bartosz Bąk, MSD.

Sesja IV: Utrzymanie i dobrostan

  • Stres cieplny: wentylacja i chłodzenie w oborach dla krów i cieląt – prof. Piotr Wójcik, IZ – PIB Balice;
  • Automatyzacja gospodarstwa rodzinnego – Marcin Wasilewski, DeLaval.

Sesja V: Perspektywy na rynku mleka

  • Debata ekspercka przedstawicieli podmiotów skupowych i przetwórców mleka.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz możliwość zapisu znajdziecie na stronie: mleko.tygodnik-rolniczy.pl. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Forum Mleko 2023

Magdalena Szymańska
Zdjęcie: Andrzej Rutkowski

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Interwencyjny skup masła i mleka w proszku już możliwy. Jakie stawki?

Wiele spółdzielni mleczarskich w Polsce w pierwszym kwartale musiało znacznie obniżyć ceny skupu mleka. Rolnicy i organizacje mleczarskie apelowały do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do Komisji Europejskiej o uruchomienie skupu interwencyjnego m.in. mleka w proszku. Wreszcie taka interwencja jest możliwa. Ale kto z niej skorzysta? Jakie są stawki skupu?

czytaj więcej

Firmy nie chcą dokładać się do Funduszu Ochrony Rolnictwa. "Kolejny podatek w masce”

Fundusz Ochrony Rolnictwa ma pomagać rolnikom, którym nagle firma skupująca płody rolne przestałaby wypłacać pieniądze. Jednak część firm uważa, że opłata na Fundusz będzie dla nich nowym podatkiem. Jak do Funduszu podchodzą przetwórcy, a jak rolnicy?

czytaj więcej

O dopłatach bezpośrednich na nowych zasadach i dzierżawie ziemi podczas Wielkopolskich Forów Rolniczych

Nowelizacje projektów i ustaw, dotyczące rolnictwa i rozwoju wsi są wprowadzane bardzo często, co uniemożliwia rolnikom orientację we wszystkich proponowanych zmianach. W roku 2023 czekają na nich kolejne nowości, będące wynikiem reformy Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego. W Wielkopolsce naprzeciw rolnikom postanowiła wyjść Wielkopolska Izba Rolnicza, która przy współudziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu przeprowadziła cykl szkoleń pod nazwą “Wielkopolskie Fora Rolnicze — Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)