Okazaja do zmian w kołach PZHBiPM
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Okazaja do zmian w kołach PZHBiPM

23.10.2019autor:

Niedługo rozpoczną się Walne Zebrania Wyborcze w kołach Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Karol Faszczewski – hodowca z miejscowości Wnory Wiechy, zachęca wszystkich członków podlaskich kół do wzięcia udziału w tych wyborach. Uważa, że nadchodzi okazja do wprowadzenia zmian w zarządach kół i co za tym idzie, w działaniach podejmowanych przez Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zachęcam wszystkich członków kół hodowców z Podlasia do licznego uczestnictwa w wyborach do władz kół. Pojawiła się ostatnio informacja, że w wyborach mogą uczestniczyć tylko ci członkowie, którzy mają opłacone składki członkowskie. Zgodnie ze statutem, może głosować hodowca, który nie został wykluczony ze Związku za nieuregulowanie składek po dwukrotnym upomnieniu, czyli praktycznie każdy członek PZHBiPM. Regulamin Walnego w tej kwestii musi być zgodny ze statutem Związku. Uczulam, aby przy rozpoczęciu Walnego Zebrania Wyborczego, wybrać odpowiednie osoby na przewodniczącego i sekretarza spotkania. Należy także dążyć do tego, by wybory odbywały się tylko w głosowaniu tajnym – apeluje Karol Faszczewski.

Wykluczenie z członkostwa

Na łamach naszego „Tygodnika” wielokrotnie opisywaliśmy zastrzeżenia Karola Faszczewskiego do przeprowadzonych – 28 października 2015 roku – wyborów delegatów z koła wysokomazowieckiego na Walny Zjazd Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Karol Faszczewski złożył także wniosek o odwołanie zarządu koła w Wysokiem Mazowieckiem. Zaś Sąd Koleżeński Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, wykluczył go z członkostwa. Wspólnie z innym wykluczonym hodowcą dochodzi swoich praw w sądzie. O wyroku w tej sprawie poinformujemy państwa na naszych łamach.

Józef Nuckowski
Zdjęcie: Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zebrania w kołach Podlaskiego ZHBiPM świecą pustkami. Z czego wynika niska frekwencja?

Na łamach naszego tygodnika już pisaliśmy o rekordowo niskiej frekwencji podczas zebrań sprawozdawczo-wyborczych w kołach Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównymi przyczynami tego stanu rzeczy było niezadowolenie wśród hodowców i duża odległość do Jeżewa, gdzie odbywały się zebrania członków prawie wszystkich podlaskich kół PZHBiPM.

czytaj więcej

Sąd orzekł, że wyrzucenie hodowców z PZHBiPM było nielegalne

W wyroku z 22 października 2019 r. Sąd Okręgowy w Białymstoku stwierdził, że usunięci z Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Karol Faszczewski i Tomasz Bruliński pozostają członkami tej organizacji, a ich wykluczenie z Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka było niezgodne ze statutem. 5 grudnia wyrok ten się uprawomocnił. Bowiem przegrana strona- czyli władze PZHBiPM - nie odwołały się od tego wyroku.

czytaj więcej

Rolnik z Wielkopolski: Federacja podcina skrzydła zamiast pomóc

Andrzej Jagielski prowadzi ocenę użytkowości mlecznej od 20 lat z bardzo dobrymi wynikami. Obecna średnia wydajność laktacyjna wynosi niecałe 10 tys. kg mleka od sztuki. Zanim wystąpił problem suszy, a rolnik gromadził pasze objętościowe zasobniejsze w składniki pokarmowe, było jeszcze lepiej. Dla przykładu, w roku 2013 zajął II miejsce na całe województwo wielkopolskie w kategorii stad do 20 krów uzyskując wynik 10 782 kg za 305 dni laktacji od przeciętnej krowy w oborze. Co więc takiego się stało, że hodowca rozważa wyjście spod oceny?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)