Kto z branży mlecznej został nagrodzony na Gali Agrobiznesu?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kto z branży mlecznej został nagrodzony na Gali Agrobiznesu?

19.12.2019autor: . .

Gala Agrobiznesu jest coroczną okazją do spotkania i wyróżnienia najlepszych rolników oraz przedsiębiorców z branży rolniczej. Laureaci nagradzani są m.in. w takich kategoriach jak Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP czy Promotor Agrobiznesu Wszech Czasów RP.

Gala Agrobiznesu 2019 odbyła się 29 listopada 2019 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele branży mleczarskiej.

r e k l a m a
W kategorii Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP Czesław Cieślak – prezes zarządu OSM w Kole. Kierowana przez niego spółdzielnia należy do ścisłej krajowej czołówki. W ostatnim rankingu KZSM Zw. Rew. na 10 najlepszych spółdzielni mleczarskich w kraju zajęła 4. miejsce oraz 3. w rankingu na 10 największych spółdzielczych eksporterów w 2018 r. Niemal wszystkie wyroby OSM w Kole opatrzone są znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”.

Od lewej: Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa, Czesław Cieślak – prezes OSM w Kole, Adam Kwiatkowski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  • Od lewej: Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa, Czesław Cieślak – prezes OSM w Kole, Adam Kwiatkowski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
Tadeusz Łuczak – twórca i współwłaściciel firmy A-Lima-Bis w Środzie Wielkopolskiej. Firma obsługuje 80 proc. mleczarń w Polsce oraz wiele farm bydła mlecznego. A-Lima-Bis jako jedyna firma w Polsce, dostarcza technologię niezbędną na wszystkich etapach obróbki mleka, od żywienia zwierząt, poprzez system odchowu cieląt, zarządzanie stadem, wyposażenie hal udojowych, pozyskiwanie i przechowywanie mleka, po wyposażenie zakładów spożywczych w maszyny i urządzenia umożliwiające produkcję oraz pakowanie wyrobów gotowych.

Tadeusz Łuczak – współwłaściciel A-Lima-Bis z szyszakiem, w towarzystwie szefa resortu rolnictwa i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  • Tadeusz Łuczak – współwłaściciel A-Lima-Bis z szyszakiem, w towarzystwie szefa resortu rolnictwa i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP

W kategorii Promotor Agrobiznesu Wszech Czasów RP

Waldemar Broś – od 2009 r. prezes zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. w Warszawie, który niemal całe swoje życie zawodowe związał z mleczarstwem. W 1998 r. rozpoczął pracę w KZSM. Mówi się o nim, że o mleczarstwie wie niemal wszystko i potrafi tę wiedzę należycie wykorzystywać. Bardzo aktywnie pracuje na rzecz monitorowania i szukania sposobów rozwiązywania problemów mleczarskich, zarówno w sferze hodowli, przetwórstwa, jak i handlu.
Wiktor Kolbowicz – od 37 lat prezes Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku. Zanim w 1982 r. został dyrektorem Zakładu Leczniczego CZSM w Ciechocinku, pracował w OSM Kruszwica, OSM Toruń i Wojewódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej w Toruniu. Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” pod jego „rządami” przeistoczyła się w unikatowy obiekt w skali ogólnopolskiej. Blisko 30 proc. klientów stanowią przedstawiciele udziałowców – spółdzielni mleczarskich (rolnicy – dostawcy mleka i pracownicy oraz członkowie ich rodzin).
Agroprzedsiębiorcy Wszech Czasów oraz Promotorzy Agrobiznesu Wszech Czasów RP otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz szyszaki – hełmy husarskie.

Od lewej: Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa, Waldemar Broś – prezes KZSM, Wiktor Kolbowicz – prezes Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami”, Adam Kwiatkowski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  • Od lewej: Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa, Waldemar Broś – prezes KZSM, Wiktor Kolbowicz – prezes Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami”, Adam Kwiatkowski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Doceniony za poświęcenie

W grupie Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2019 i Zasłużony Promotor Agrobiznesu, gdzie oprócz dyplomu laureat otrzymuje szablę oficerską znalazł się:

Janusz Mojak – prezes zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch w Chełmie. Całe  swoje zawodowe życie poświęcił branży mleczarskiej i do tego – jednej firmie, tj. SM Bieluch w Chełmie, z którą związał się w 1979 r. Duża wiedza i zaangażowanie w pracę zawodową spowodowały liczne awanse. Od 2014 r. jest prezesem zarządu. SM Bieluch pod jego rządami została gruntownie przebudowana i zmodernizowana, dająca możliwości produkcji wielu nowych wyrobów oraz zbudowania własnej marki cenionej przez konsumentów i ekspertów. Mówi się o nim, że to mleczarz z zamiłowania, hołdujący zdrowemu odżywianiu, przyczyniający się do promowania produktów mleczarskich oraz budujący pozytywny wizerunek mleczarstwa i spółdzielczości w Polsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Janusz Mojak – prezes zarządu SM Bieluch w Chełmie z szablą w towarzystwie Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Adama Kwiatkowskiego
  • Janusz Mojak – prezes zarządu SM Bieluch w Chełmie z szablą w towarzystwie Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Adama Kwiatkowskiego
Ireneusz Oleszczyński
Zdjęcia: Ireneusz Oleszczyński

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Mlekovita nagrodzona za międzynarodowe standardy zarządzania

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. nagrodziło przedsiębiorstwa zaangażowane w rozwój systemów zarządzania. Wśród laureatów znalazła się Mlekovita, która otrzymała statuetkę za promowanie międzynarodowych standardów zarządzania. Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się podczas XXIII Polskiego Dnia Jakości połączonego z jubileuszem 60-lecia PCBC S.A.

czytaj więcej

OSM Hajnówka zarabia na wyrobach tradycyjnych

11 października 2019 roku w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi dziennikarze zwiedzili Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Hajnówce. Uczestnicy mieli możliwość degustacji wyrobów z hajnowskiej spółdzielni. Wszystkie zachwyciły doskonałym smakiem, ale najlepsze recenzje zebrał ser carski oraz twaróg tradycyjny.

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)