Paliwa - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Paliwa

Kolejny cios w rolników. Urzędnicy chcą kontrolować gospodarstwa jako „zakładowe stacje paliw”

Rząd chce zmienić prawo w zakresie kontroli obrotu paliwa i traktować gospodarstwo rolne jako „zakładową stację paliw”. KRIR zauważa, że propozycja jest nie do przyjęcia. – Stanowi ona naruszenie prywatności rolników, a wprowadzenie dodatkowych obowiązków wpłynie negatywnie na sytuację rolników, szczególnie małe gospodarstwa rodzinne – uważa Wiktor Szmulewicz.

czytaj więcej

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2023 na nowych zasadach. Terminy, stawki, wniosek

Od 1 lutego 2023 r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Warto pamiętać, że od tego roku obowiązują nowe stawki „dopłat do paliwa rolniczego”. Wyjaśniamy jakie są obecnie limity, kto może złożyć wniosek i kiedy otrzyma pieniądze. Załączamy także sam wniosek do pobrania.

czytaj więcej

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze: Jakie będą stawki w 2023 r. i kto dostanie dopłaty?

Ceny oleju napędowego wzrosły w ciągu roku o ponad 30%. Dlatego rolnicy domagają się zwiększenia limitu zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze. Już wiadomo jaką stawkę zaplanowano na przyszły rok. Co ciekawe, wiele wskazuje, że kolejna grupa rolników uzyska możliwość ubiegania się o tzw. dopłaty do paliwa rolniczego.

czytaj więcej

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2022 – stawki, terminy, wniosek

Od 1 sierpnia rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze zużyte w gospodarstwie. Wyjaśniamy, w jakim terminie należy złożyć wniosek, jakie są obecne limity zwrotu podatku akcyzowego za paliwo oraz kto może ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Jaki powinien być tak naprawdę limit zwrotu akcyzy, aby pokrył wzrost kosztów produkcji rolnej?

czytaj więcej
Paliwa

Producenci kotłów na paliwo stałe: poznaj wyniki kontroli UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów weryfikuje, czy sprzedawane kotły na paliwo stałe spełniają wymagania określone w przepisach. U nas poznasz listę modeli kotłów na rynku i zastrzeżenia do nich.

czytaj więcej
Paliwa

Strategia wodorowa dla RP: konsultacje do połowy lutego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska 14 stycznia 2021 r. przekazało do konsultacji publicznych projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.” – dokumentu, który określa ambitne i realne cele w zakresie rozwoju wykorzystania technologii wodorowych w Polsce.

czytaj więcej
r e k l a m a

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze – jakie stawki w 2021 roku?

Stawka zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze w 2021 roku wynosić będzie 1 zł na 1 litr oleju. Kiedy można składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze? Czy faktura uproszczona pozwoli uzyskać dopłaty do paliwa rolniczego?

czytaj więcej

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze – czy faktura uproszczona wystarczy do uzyskania dopłat?

Na kilku stacjach benzynowych pojawiły się informacje, że faktura uproszczona (paragon z NIP) jest podstawą do odliczania i zwrotu podatku. Czy tak jest faktycznie? Jeżeli tak, to co musi znaleźć się na fakturze za zakup paliwa?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)