Miedź miedzi nierówna
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Miedź miedzi nierówna

28.06.2020autor: Kamila Szałaj

Zalecenie zastosowania środka miedziowego jest zbyt ogólnym. Mamy do wyboru preparaty tlenkowe, wodorotlenkowe, tlenochlorek miedzi, trizasadowy siarczan miedzi, a także nanocząsteczki.  

Środki miedziowe wykazują dużą skuteczność przy niskiej toksyczności, o czym świadczy choćby dopuszczenie tych preparatów do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Są stosowane do zwalczania patogenów grzybowych i bakteryjnych. Powinny być przede wszystkim traktowane jako zapobiegawcze.

W ochronie roślin mamy do dyspozycji preparaty miedziowe zawierające tlenek miedzi, tlenochlorek miedzi, wodorotlenek miedzi, trizasadowy siarczan miedzi oraz nanocząsteczki miedzi. Warunkiem zadowalającej skuteczności środków miedziowych jest dobre pokrycie roślin cieczą użytkową.

Zabiegi powinny być powtarzane tak często, aby na roślinie była utrzymana warstwa preparatu. Bywa ona przerwana przez deszcz (zmywanie), ale również przez wzrost rośliny, której młode organy nie są zabezpieczone. 


autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

uprawa warzyw i owoców miękkich

dziennikarz redakcji internetowej

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czosnek bez błotniszki i bez chemii

W okresie oblotu muchówek rośliny czosnku są na tyle niskie, że nawet cięższa siatka nie spowoduje zdeformowania pędów. Prawidłowo założone osłony są w stanie znacznie bardziej ograniczyć zagrożenie błotniszką niż pestycydy. 

czytaj więcej

Zapraszamy do owocowego raju w Masłowicach

Co prawda w raju było jabłko i to pewnie jednej odmiany. My zapraszamy Państwa na spotkanie w ZDOO Masłowice – do przebogatej kolekcji owoców jagodowych. 

czytaj więcej

Pomysł na jagodę kamczacką: własna wytwórnia wina

Odwiedziliśmy Radosława i Beatę Warulik, którzy jako pierwsi w Polsce wytwarzają wino z jagody kamczackiej! 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)