Bliższa współpraca John Deere i Agricon
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Bliższa współpraca John Deere i Agricon

17.01.2021autor: Jan Beba

Firmy Agricon oraz John Deere kontynuują podjętą przed rokiem współpracę w zakresie technicznych rozwiązań cyfrowych. W ramach tej kooperacji koncepcja nawożenia podstawowego Agricon, która jest dostępna od prawie roku dla klientów John Deere, została poszerzona o możliwość transferu danych między systemami obu jednostek: platformą agriPORT w przypadku Agricon oraz My JD Operation Center wraz dowolnym terminalem agronomicznym Green Star 3. lub 4. generacji.

Współpraca obu jednostek została zawarta w październiku 2019 roku. John Deere mając na względzie dostęp do praktyk rolnictwa precyzyjnego dla swoich klientów porozumiał się z Agricon. W zamyśle klienci John Deere uzyskują dostęp do koncepcji nawożenia podstawowego Agricon. Koncepcja nawożenia podstawowego wg Agricon to profesjonalna usługa skanowania gleby, precyzyjnego poboru prób glebowych, wykonanie analizy i map zasobności, a efektem końcowym są mapy aplikacyjne dla nawożenia podstawowego – automatyczne rekomendacje nawożenia uwzględniające wszelkie czynniki wpływające na wydajność plantacji. Użytkownik John Deere, może za pośrednictwem swojego dealera uzyskać do profesjonalnej usługi Agricon.

Kolejnym ułatwieniem dla gospodarstw współpracujących z firmą z Agricon w zakresie nawożenia podstawowego, a jednocześnie posiadających ciągniki John Deere wyposażone w terminale agronomiczne GreenStar 3 lub 4 generacji, jest możliwość eksportowania z systemu agriPORT (Agricon) zadań w postaci map aplikacyjnych bezpośrednio do My John Deere Operation Center. W systemie My JD użytkownik importuje wysłany plik, przypisując właściwą maszynę, z którą będzie pracował. Mapa aplikacyjna w ciągu zaledwie kilku minut pojawia się jako zadanie do wykonania. Po stronie operatora pozostaje wybór właściwego pliku. Przestrzeń czasowa dla wykonania całego procesu to nie więcej niż kilkanaście minut. Wszelkie formaty plików są kompatybilne, bez względu na systemy ciągnika (ISOBUS). Dodatkowo w procesie transferu plików został wyeliminowany udział napędów USB.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Praca w gospodarstwie rolnym a wymiar urlopu

Skończyłam technikum rolnicze. Nauka w nim trwała 4 lata. Przez 3 lata prowadziłam gospodarstwo rolne. Później przez pół roku pracowałam na umowę-zlecenie. Do technikum uczęszczałam w latach 2011–2015 (rok ukończenia 2015). Od 1 stycznia 2018 roku do chwili obecnej pracuję na podstawie umowy o pracę. Kiedy będzie mi przysługiwało 26 dni urlopu? Czy okres prowadzenia gospodarstwa liczy się do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego?

czytaj więcej
Nowe technologie

Nexat: ciągnik o rozpiętości aż 14 m z modułami do siewu, zbioru i uprawy

Nexat to koncepcja uprawy gleby ze stałymi ścieżkami przejazdowymi o szerokości 14 m. Dzięki tej technologii aż 95% powierzchni pola nigdy nie zostanie zagęszczone przez maszynę. Jak działa ten ciągnik o szerokiej rozpiętości?

czytaj więcej
Nowe technologie

Opolagra NOWOŚĆ: Ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix Ara

Interesuje Cię temat redukcji zużycia środków ochrony roślin? Uprawiasz np. warzywa i chcesz, aby Twoje produkty nie miały pozostałości herbicydów? Ten opryskiwacz spełni Twoje oczekiwania. Możesz zobaczyć jak pracuje na targach Opolagra w Kamieni Śląskim.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)