Autonomiczne roboty dla rolnictwa – Agrihandler nawiązał współpracę z Naio Technologies
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Autonomiczne roboty dla rolnictwa – Agrihandler nawiązał współpracę z Naio Technologies

25.01.2023autor: Patrycja Bernat

Autonomiczne roboty dla rolnictwa mają za zadanie rozwiązać przede wszystkim problem niedoboru pracowników w gospodarstwach rolnych, zmniejszenie wysiłku fizycznego, a także ograniczenie chemicznych środków chwastobójczych.

W roku 2021 firma Agrihandler nawiązała współpracę z producentem maszyn z Francji Naio Technologies. Startup ten od blisko 11 lat projektuje, opracowuje, a także sprzedaje autonomiczne roboty z przeznaczeniem na rynek rolniczy.

Roboty takie za zadanie mają zmniejszyć uciążliwość fizycznej pracy, rozwiązać problem niedoboru pracowników, a także ograniczyć stosowanie chemicznych ś.o.r.


Autonomiczne roboty do plewienia i siania

Autonomiczny robot to taki, którego można pozostawić samodzielnie na polu, aby ten wykonał pracę taką jak np. plewienie czy sianie. Naio Technologies w swojej ofercie posiada cztery autonomiczne roboty:

r e k l a m a
Czytaj także: Międzynarodowe zawody polowych robotów autonomicznych

  • OZ – przeznaczony do upraw warzywniczych oraz szkółkarskich, czy ziół. Zarówno do upraw na polu, jak i tych pod osłonami.
  • DINO – z przeznaczeniem do wielkopowierzchniowych upraw warzywnych.
  • TED – przeznaczony do prac w winnicach.
  • ORIO- to najnowsze urządzenie firmy Naio. Jest niezwykle funkcjonalny i potrafi pracować nawet 10 godzin na jednym ładowaniu, czym może zastąpić pracę nawet kilkudziesięciu ludzi. Znajdzie zastosowanie nie tylko w uprawach warzywniczych czy szkółkarskich, ale także i rolniczych. Technologia, jaką w nim zastosowano, pozwala na samodzielną pracę maszyny na wyznaczonym obszarze bez nadzoru człowieka.

Agrihandler w czerwcu 2022 roku jako pierwsi w Europie otrzymali ORIO, który był udostępniany na liczne pokazy na imprezach branżowych, co zaowocowało sprzedażą robota ORIO do Lasów Państwowych. Maszyna teraz będzie pracowała w szkółce leśnej z pielnikami, siewnikami, a także z rozsiewaczem do nawozów i innymi narzędziami.

opr. Bernat Patrycja
na podst. inf. pras
fot. Naio Technologies Facebook

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak sztuczna inteligencja zachęca do jedzenia mięsa? ChatGPT ma 5 pomysłów

Sztuczna inteligencja znajduje coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach. Przedstawicieli Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego(UPEMI) postanowili sprawdzić jakie pomysły na promocję mięsa ma ChatGPT. Co ciekawe, sztuczna inteligencja ostrzega przed narzucaniem innym diety wegańskiej.  

czytaj więcej
Nowe technologie

Wystawa kombajnów przyszłości w Turynie

Od 16 stycznia do 13 lutego br. Nuvola Lavazza w Turynie organizuje wystawę kombajnów przyszłości, skierowanych na rynek kawy. Maszyny stworzone zostały przez osiemnastu studentów, studiów magisterskich na kierunku projektowania transportu IED Turin.

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Strip-till: przegląd rynku maszyn do uprawy pasowej

Uprawa pasowa wyłącznie rzędów siewu ogranicza przesuszanie i chroni glebę przed erozją, co sprawdzi się przy coraz częściej występującej suszy. Przedstawiamy przegląd rynku maszyn do uprawy strip-till.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)