Nowy paszowóz Siloking na 300 krów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy paszowóz Siloking na 300 krów

02.12.2020autor: Jan Beba

Siloking rozszerza asortyment samojezdnych paszowozów. Nowy mieszalnik SelfLine 4.0 System 300+ dostępny jest ze zbiornikiem o pojemności od 19 m³ do 25 m³.

Seria samobieżnych paszowozów SelfLine 4.0 System 300+ uzupełnia gamę produktów wpisując się między modele Compact i Premium z 3-kołowym podwoziem i zbiornikiem o pojemności od 13 m³ do 22 m³, a dwa modele z serii System 500+ i 1000+ mieszczące od 19 m³ do 32 m³.

Bazą do opracowania serii 300+ była coraz bardziej popularna „pięćsetka”. Stąd inżynierowie zdecydowali się na dwuosiowe podwozie z zawieszeniem pneumatycznym, 4 kołami skrętnymi i dużymi oponami, co oprócz wysokiej zwrotności i prześwitu przekłada się na komfort jazdy nawet przy prędkości do 25 km/h. Dostępne są trzy modele 2519-19, 2519-22 oraz 2519-25, gdzie ostatnia liczba oznacza pojemność w m3. Za szybkie i dokładne wymieszanie paszy odpowiadają dwa mieszadła ślimakowe mające łącznie odpowiednio 14, 16 i 18 ostrzy.

Producent umożliwia wybór z wielu wariantów systemu rozładunku paszowozu, nawet do wysokich koryt. Maszynę napędza silnik Volvo o mocy 218 KM z długim 1000-godzinnym okresem między przeglądami, co jest ważne w maszynach pracujących przynajmniej kilka godzin dziennie.

– To potężna maszyna o dużej objętości zbiornika przeznaczona dla gospodarstw ze stadem mniej więcej 300 krów i specjalnymi wymaganiami dotyczącymi szybkiego i wydajnego karmienia – mówi Sascha Behrend, kierownik sprzedaży Siloking (na zdjęciu).

Sascha Behrend, kierownik sprzedaży Siloking

Kierowca nowego paszowozu ma za sobą wsparcie różnych systemów elektronicznych, np. automatyczne wyłączenie mieszadła po upływie ustawionego czasu mieszania końcowego lub wyłączenie ślimaków mieszających po zadaniu właściwej ilości paszy dla każdej grupy zwierząt. Uzupełnieniem systemów są Te opcje ustawień, wraz z bezpłatnym oprogramowaniem Siloking Data, połączeniem wagi przy maszynie i oprogramowania do zarządzania karmieniem ułatwiają cyfrowe zarządzanie żywieniem. Opcjonalny system telematyczny stale i szybko przesyła dane z maszyny  do kierownika gospodarstwa/zootechnika, który przez aplikację w smartfonie może zapoznać się z aktualnym zaawansowaniem karmienia.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Maszyny rolnicze

Nowy samojezdny paszowóz Trioliet

Triotrac M jest najnowszą propozycją holenderskiego producenta. Samobieżna maszyna o pojemności 14 m3 ma jeden pionowy ślimak i układ tnąco-ładujący z rotorem ładującym do załadunku paszy do mieszalnika.

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Większa trwałość paszowozów Siloking

Samojezdne paszowozy Siloking, w Polsce dostępne pod marką Sano, przeszły kolejny etap rozwoju. Firma wykorzystuje doświadczenie zdobyte przy produkcji 2500 samobieżnych maszyn, kładąc jeszcze większy nacisk na trzy kluczowe cechy technologii żywienia: zrównoważony rozwój, inteligencję i cyfryzację.


czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Idzie zima! Czas przygotować opryskiwacz do garażowania

Lokalnie można już było zaobserwować pierwsze przymrozki. Jest to sygnał, aby pomyśleć o przygotowaniu opryskiwacza do zimowego garażowania. O czym należy pamiętać?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)