Dofinansowanie dla KGW: program Kultura – interwencje
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dofinansowanie dla KGW: program Kultura – interwencje

20.02.2021autor: Paulina Janusz-Twardowska

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Kultura – Interwencje 2021!

Z artykułu dowiesz się

jakie są zasady programu Kultura – Interwencje 2021 dla KGW
jaka jest wysokość dofinansowania
na co można wydać pieniądze z dofinansowania
do kiedy można składać wnioski.
Celem programu Kultura – Interwencje 2021 jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

Na co można przeznaczyć pieniądze?

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji projektów poprzez pokrycie części kosztów realizacji zadań takich, jak:
1)organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym, kursów, szkoleń, spotkań, warsztatów, plenerów, wystaw (wraz z katalogami), konkursów, przeglądów, festiwali, koncertów, widowisk muzycznych, happeningów, spektakli teatralnych, realizacja działań edukacyjno-animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych, działania interdyscyplinarne, również on-line;
2)organizacja konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze, również on-line;
3)organizacja rekonstrukcji historycznych, uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym, również on-line;
Realizacji zadań może towarzyszyć realizacja nagrań audio/video, rejestracja spektakli, wydanie publikacji, audiodeskrypcja, przygotowanie filmów, przygotowanie aplikacji mobilnej. Działania te nie mogą być realizowane jako odrębne zadanie ani stanowić głównego/dominującego elementu zadania. Wykluczona jest odpłatna dystrybucja publikacji, aplikacji mobilnej czy nagrań towarzyszących realizacji zadania w trakcie i po jego zakończeniu

Wysokość dofinansowania

Z programu mogą skorzystać KGW wpisane do rejestru ARiMR. Prognozowana wielkość środków przeznaczonych na realizację programu wynosi 10 mln zł.
Dofinansowanie zadania może wynosić do 75%budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5000 zł, maksymalna 150000zł.
Nabór wniosków trwa do 15 marca 2021 roku. Wnioski należy składać poprzez system EBOI.
Zadania w ramach programu mogą być realizowane od 19 kwietnia do 29 października 2021 roku

Dalsze szczegóły oraz wzorcowy formularz do pobrania na stronie: www.nck.pl.
autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Cuda z drewnianego przepiśnika w Szklanej

Nawet w pandemii można realizować projekty i oryginalne, i apetyczne – dosłownie i w przenośni. Wystarczy czasem tylko poszperać w starych zeszytach i uruchomić wyobraźnię. A z tego, co wyrośnie zaraz w waszych ogródkach, na polach czy łąkach, możecie robić cuda takie, jak koło ze Szklanej.

czytaj więcej

Aktywne gospodynie z KGW Łężyckie Białki

Działalność rozpoczęły w dobie pandemii. Na terenie województwa pobiły rekord – uszyły ponad 4 tys. maseczek. Chciały ochronić innych, a same zachorowały na COVID-19. Dziś Łężyckie Białki z Łężyc w gminie Wejherowo smakują każdy dzień, a doświadczenia, które wyniosły z choroby, skłoniły je do przewartościowania podejścia do życia.

czytaj więcej

Dlaczego mężczyzna dawniej nie mógł spojrzeć na pisanki?

Wszystkie chrześcijańskie święta pełne są symboli. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co robiono z pisanką, kiedy spojrzał na nią mężczyzna, i kto łykał bazie kotki, przeczytajcie nasz wywiad z Michałem Pająkiem – etnografem pracującym na co dzień w gminie Lubochnia i związanym z muzeum w Tomaszowie Mazowieckim.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)