„Nasze regionalne bogactwo na stoły!” – Święto Pomidora w Rogożewie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

„Nasze regionalne bogactwo na stoły!” – Święto Pomidora w Rogożewie

19.09.2022autor: Patrycja Bernat

W Rogożewie w powiecie rawickim 11 września 2022 roku odbyło się wydarzenie organizowanie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą - „Nasze regionalne bogactwo na stoły!”. Tym razem celem spotkania była promocja pomidorów i lokalnych przetwórców i producentów. Co się działo?

Wydarzenie organizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą - „Nasze regionalne bogactwo na stoły!” - miało na celu promocję producentów i przetwórców pomidorów.
Współorganizatorami spotkania byli:

  • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców i Warzyw dla Przetwórstwa Pudliszki;
  • oraz Miasto i Gmina Jutrosin.

Impreza z okazji Święta Pomidora odbyła się na plantacji doświadczalnej Państwa Elwiry i Leszka Chudziaków, a w spotkaniu uczestniczyły takie osoby jak:

  • Prezes WIR - Piotr Walkowski;
  • Starosta Rawicki - Adam Sperzyński;
  • Prezes SGP Pudliszki - Witold Szpurka;
  • Przewodniczący RP WIR w Rawiczu - Łukasz Rojda;
  • Burmistrz Jutrosina - Romuald Krzyżosiak;
  • Burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak;
  • Wójt Pakosławia - Piotr Skrzypek oraz rolnicy, przedstawiciele grup producentów warzyw i przetwórcy. W imprezie uczestniczyła także delegacja Dolnośląskiej Izby Rolniczej ze Zdzisławem Kanasem - Przewodniczącym RP DIR w Miliczu.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczestników przez Macieja Wita, doradcę agronomicznego, Piotra Walkowskiego, Prezesa WIR oraz Adama Sperzyńskiego – Starosta Rawicki.

r e k l a m a

70 odmian pomidora na ręczny i mechaniczny zbiór

Na plantacji prowadzonej przez Państwa Chudziaków można było podziwiać aż 70 odmian pomidorów gruntowych, przeznaczonych zarówno pod zbiór ręczny, jak i mechaniczny. Oczywiście uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń z tegorocznego sezonu pomidorowego, mogli skorzystać z punktu informacyjnego WIR. Swoje stoisko miała również Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców i Warzyw dla Przetwórstwa Pudliszki. Dodatkowo można było zaczerpnąć informacji na temat oferty Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Konkurs kulinarny – pomidorowe potrawy

Wielkopolska Izba Rolnicza tradycyjnie już zorganizowała konkurs kulinarny na potrawy pomidorowe. Potrawy zostały przygotowane przez KGW Pawłowo, KGW Śląskowo, KGW Szymonki, KGW Janowo i KGW Sobótka. Odbył się także konkurs na największego (w kategorii okrągły i lima) oraz najdziwniejszego pomidora, w którym zwyciężyli: Agnieszka Ofierzyńska, Karol Kaczmarek i Adam Jarus.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: WIR
Fot: envato.elements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Produkcja pomidorów do przetwórstwa w Ukrainie spada o prawie 80%. Które kraje odnotują wzrost?

W Ukrainie prognozuje się największy spadek w produkcji pomidorów na przetwórstwo. Według szacunków, które podaje Tomatonews.com, powołujące się na dane WPTC, mówimy plonie mniejszym aż o 78%.

czytaj więcej

Nowa malinowa odmiana pomidora i wyzwania na rynku szklarniowym

Nowa odmiana pomidora, wyzwania rynku szklarniowego i zasady postępowania w przypadku wykrycia wirusa ToBRFV to tematy wrześniowego spotkania firmy De Ruiter/Bayer w Warszawie.

czytaj więcej

Pomidor w kokosie, papryka w gruncie – pokaz odmian Hazera i PNOS

Do wyboru do koloru, można by rzec, obserwując bogactwo odmian pomidora i papryki przedstawione w szczecińskim Centrum Kształcenia Rolniczego, a pochodzące jedynie z dwóch firm – Hazera i PNOS Ożarów Maz.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)