Warzywa - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Warzywa

Z wizytą w firmie rozsadowej Wiesława Dobieckiego

W rozsadowym biznesie gorący czas, tym gorętszy, że wysyłki spiętrzyły się w wyniku długotrwałych chłodów i podtopień pól. W pierwszym tygodniu maja zaglądamy do firmy rozsadowej Wiesława Dobieckiego, działającej w Brudzewie (gmina Blizanów, powiat kaliski, Wielkopolska).

czytaj więcej

Kolejne fungicydy wycofane. Sprawdź, jakich produktów już nie zastosujesz!

Każdego roku lista dostępnych środków ochrony roślin coraz bardziej się uszczupla. Jakie fungicydy "wypadną" z użycia w najbliższym czasie?

czytaj więcej

Ogórki w szklarniach i tunelach

Taki sposób na produkcję ogrodniczą znaleźli gospodarze z Czarnowa (powiat nowodworski). Uprawą ogórków zajmują się już kilkanaście lat.

czytaj więcej

Małopolska: potężny grad zniszczył uprawy warzyw

Wystarczyła chwila, aby grad zniszczył uprawy w zagłębiu warzywniczym w Małopolsce. 

czytaj więcej

Zdrowa kapusta bez pozostałości

Zdrowa kapusta bez pozostałości to tematyka konferencji warzywniczej firmy Agrosimex oraz Bayer.

czytaj więcej

Efektywne nawożenie marchwi

Sól jest nawet bardziej wskazana niż siarczan potasu – nie ma większego wpływu na kumulację azotanów, w przeciwieństwie do siarczanu potasu, czasami przyczyniającego się do ich gromadzenia. Dolistne dokarmianie marchwi należy zakończyć co najmniej cztery tygodnie przed jej zbiorem… czyli kluczowe zasady nawożenia marchwi.

czytaj więcej
r e k l a m a

Cebula zimująca. Trudne realia uprawy

Uprawiając cebulę ozimą wiele rzeczy może pójść nie tak. Według licznych plantatorów zbyt dużo, by podejmować ryzyko tej uprawy. Porównajmy dwie tegoroczne plantacje.

czytaj więcej

Uprawa warzyw: Co nas czeka w czerwcu?

Jak w połowie maja przedstawiała się sytuacja na kujawskich polach warzyw? Jakie są zalecenia na czerwiec?

czytaj więcej

Wraca Agro Show 2021 w Bednarach!

Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. W tym roku odbędzie się Agro Show w Bednarach! Wystawę będzie można odwiedzić w dniach 24-26 września.

czytaj więcej

Tarczówka zielona - czy wystąpi pod osłonami?

Tarczówka zielona występuje od lat w wielu krajach Europy. W Polsce w roku 2018 w Bielsku-Białej znaleziono zimującego samca, a w roku 2020 w Oleśnicy – nimfę. Czy w Polsce będzie zagrażać pomidorom i papryce?

czytaj więcej

Rabarbar - charakterystyka odmian

Rabarbar to warzywo sprowadzone do Europy w XVI wieku z regionów północno-wschodniej Syberii. Nieco zapomniane, a obecnie przeżywające renesans. Ze względu na swoje walory smakowe i orzeźwiające cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

czytaj więcej

Premier Morawiecki w gospodarstwie warzywniczym: pracujemy nad kodeksem rolnym

- Pracujemy nad kodeksem rolnym. To wielkie dzieło legislacyjne – powiedział premier Morawiecki podczas piątkowej wizyty w gospodarstwie warzywniczym na Żuławach. Przypomniał też, że w ramach Polskiego Ładu na inwestycje rolnicze i rozwijające wieś, przeznaczono ok. 34 mld euro.

czytaj więcej
ŁADOWANIE
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.