Ekologiczna ochrona ogórków od BioAgris
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ekologiczna ochrona ogórków od BioAgris

25.07.2020autor: Kamila Szałaj

Podczas Kłeckiego Dnia Ogórka, zorganizowanego przez naszą redakcję, GPW Chrobry i Wielkopolską Izbę Rolniczą, swoją ofertę zaprezentowała m.in. firma BioAgris. Uczestnicy mogli zapoznać się z działaniem coraz bardziej popularnego biofungicydu Polyversum WP. 

- Preparat ten powinien być stosowany w trakcie sezonu wegetacyjnego dwu-trzykrotnie na plantacji. Na początku wegetacji należy go użyć w fazie 2-6 liścia. Bo Polyversum podane w tym momencie zabezpiecza rośliny, przygotowując je do dalszego wzrostu i zapobiega występowaniu mączniaka rzekomego - przekonywał Szczepan Grochowski z BioAgris.

– Ze wszystkimi preparatami kontaktowymi na bazie miedzi, siarki czy mankozebu warto stosować adiuwant Protector, oparty na bazie żywicy sosnowej – dodał Grochowski.

Produktem, na który doradcy BioAgris zwracali uwagę jest także Black Jack, który służy rozbudowie systemu korzeniowego.Warto zastosować go w początkowej fazie wzrostu rośliny.

Więcej o środkach firmy BioAgris dowiecie się z poniższego filmu. 
autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

uprawa warzyw i owoców miękkich

dziennikarz redakcji internetowej

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ekologiczne możliwości dla cebuli

Na Państwa liczne prośby, zawarte w wypełnionych ankietach, proponujemy przegląd środków ochrony do upraw ekologicznych. W tym miesiącu ekologiczne plantacje cebuli.  

czytaj więcej

Dzień ogórka PNOS

28 lipca 2020 r. w Piątku w gospodarstwie Dariusza Kluski firma PNOS Ożarów Mazowiecki wraz z MoravoSeed zorganizowała spotkanie ogórkowe. Z szerokiej oferty odmian hodowli PNOS wybrano do zaprezentowania w produkcji towarowej te odmiany, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu areału upraw w przyszłym sezonie.

czytaj więcej

Mączlik warzywny. Silna presja w kapustnych

W tym roku mamy wyjątkową presje ze strony szkodników w uprawach kapustnych. We znaki dają się gąsienice motyli, pchełki, wciornastki, mszyce czy mączlik. I właśnie ten ostatni insekt wyrządza obecnie wiele szkód na plantacjach kapusty głowiastej, kalafiorów, jarmużu czy brokułów. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)