Cebula zimująca. Odmiany polecane przez firmy hodowlano-nasienne
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Cebula zimująca. Odmiany polecane przez firmy hodowlano-nasienne

04.07.2020autor: Kamila Szałaj

Jest jeszcze czas na wysiew cebuli zimującej. Jednak już teraz prezentujemy odmiany dostępne w sezonie 2020/21 polecane przez firmy hodowlano-nasienne. 

BEJO ZADEN

Sibir – odmiana najwcześniejsza. Polecana szczególnie do uprawy pod włókniną na bardzo wczesne zbiory pęczkowe. Cebula ma łagodny, słodki smak. Rośliny o wysokiej tolerancji na wymarzanie. Wiosną szybko podejmują wzrost.

Swift – odmiana plenna, o bardzo dobrej zimotrwałości. Do zbioru i sprzedaży latem oraz w pełni dojrzałych cebul z suchą, żółtą łuską. Możliwe krótkie przechowywanie.

Hielo – odmiana wczesna, o białej łusce. Nadaje się na wczesny zbiór pęczkowy oraz do obierania latem. Jedna z najplenniejszych odmian ozimych.

Electric – odmiana o bardzo dobrej zimotrwałości. Cebule o czerwonofioletowej łusce. Polecana do upraw na zbiory pęczkowe i do obierania.

ENZA ZADEN

Senshyu Yellow (hodowla Takii) – odmiana ustalona, o dużej odporności na niską temperaturę. Szczypior ciemnozielony, wzniesiony. Łuska jasnożółta przylegająca. Zbiory można rozpocząć w maju (ze szczypiorem, w pęczkach), a w lipcu z suchą łuską. Może być przechowywana.

Galatea (hodowla Takii) – odmiana o wysokiej jakości i dużym potencjale plonotwórczym. Cebule okryte złotobrązową łuską są lekko spłaszczone, z cienką szyjką, dobrze okryte. Wielkość cebul jest wyrównana od średniej do dużej, w zależności od sposobu i warunków uprawy.

Cały artykuł przeczytasz w czerwcowym wydaniu miesięcznika "WiOM Warzywa i Owoce miękkie". Sprawdź nasza ofertę!

autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

uprawa warzyw i owoców miękkich

dziennikarz redakcji internetowej

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

IOR: tajemnicze nasiona z Chin mogą być zagrożeniem dla naszych pól i ogrodów

Rośliny wyhodowane z nasion niewiadomego pochodzenia to poważne zagrożenie dla naszych upraw rolniczych i ogródków przydomowych – przestrzega dr Tomasz Kałuski, kierownik Centrum Badań Organizmów Kwarantannowych, Inwazyjnych i Genetycznie Zmodyfikowanych w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu. Dodaje też, że zagrożeniem mogą być również same nasiona.

czytaj więcej

Nadal chroń cebulę

Aktualna pogoda sprzyja rozwojowi patogenów cebuli. Na wielu plantacjach mamy przegląd wszystkich chorób.

czytaj więcej

Jakość z dymki

Odmiany Bejo i gospodarstwo Stanek, czy mogą być lepsze hasła przyciągające plantatorów cebuli na spotkanie. Tak było i tym razem – 14 lipca w Chełmiczkach.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)