Z artykułu dowiesz się
- jakie są prognozy na rynku?
- ile zakłady płacą za byki, jałówki i krowy?
- kiedy można się spodziewać podwyżek?
Z artykułu dowiesz się
Z danych Meat Market Observatory wynika, że średnie unijne stawki stoją na podobnym poziomie od kilku tygodni, a duże wahania obserwowane są na pojedynczych rynkach. Według tych samych źródeł w Polsce tydzień do tygodnia ceny polskiej wołowiny spadły o 0,2% do 4,85 euro/kg. Z kolei średnia unijna za bydło w kategorii R3 wynosi 5,11 euro/kg. Więc różnica wynosi około 0,3 euro/kg. Jednak nadal dla importerów ceny te są nieco za wysokie, a zapotrzebowanie niewielkie. Zakłady krajowe tłumaczą tę sytuację zapełnionymi magazynami w państwach unijnych, w których zalega tańsza wołowina z krajów trzecich.
Ceny byków w Niemczech według giełdy VEZG spadły o kolejne 10 eurocentów/kg w wadze poubojowej, co również naszych zakładów nie będzie skłaniało do podwyżek.
Na szczęście w tym tygodniu cenniki w skupach bydła pozostały w większości na niezmienionym poziomie. Tam gdzie stawki lekko wzrosły wynika to jedynie z tego, że w ubiegłym tygodniu było mniej bydła do uboju.
Sprawdź poniżej, ile zakłady płacą za byki, jałówki i krowy w konkretnych zakładach ubojowych na terenie całej Polski. Możesz sprawdzić ceny zarówno w wadze żywej i poubojowej.
Kwartalnik jest dostępny jako dodatek do prenumeraty rocznej top agrar Polska, jego koszt na cały rok to jedynie 17 zł (cztery wydania). Jeśli już masz prenumeratę top agrar Polska wystarczy wysłać SMS na nr 4321 o treści TAP.MIESNE lub zadzwonić na nr telefonu 61 869 06 90 lub poprzez stronę PRENUMERUJ TOP AGRAR
Dorota Kolasińska
<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>
Najważniejsze tematy