Z artykułu dowiesz się
- jakie są prognozy na rynku?
- ile zakłady płacą za byki, jałówki i krowy?
- ile płacą w UE za bydło?
Z artykułu dowiesz się
W krajowych skupach stawki trochę skaczą. Niektóre zakłady podniosły, a inne obniżyły ceny w skali tygodnia. Sytuacja wynika jedynie z zapotrzebowania i dostępności żywca w danym regionie, nie można odszukać w danych określonego trendu.
- Na przełomie października i listopada br. krajowi dostawcy za żywiec wołowy uzyskiwali
Jak zaznaczają przedstawiciele skupów nadal utrzymuje się słaby zbyt tusz wołowych na rynku unijnym. Np. w Niemczech ceny utrzymują się na poziomie sprzed tygodnia, a popyt na żywiec maleje. Według ekspertów rynkowych topagrar.com tamtejsze magazyny powoli zapełniają się na święta Bożego Narodzenia.
- W dniach 31.10 –
Czterech naszych głównych unijnych odbiorców wołowiny skupuje krajowy żywiec znacznie drożej niż w Polsce, powinno to skłaniać importerów do zakupów naszej wołowiny. Niestety wołowina prawie w każdym kraju UE mocno podrożała, co powoduje, że konsumenci znacznie rzadziej ją kupują, a tym samym zapotrzebowanie jest niskie wszędzie, bez wyjątków.
Sprawdź poniżej, ile zakłady płacą za byki, jałówki i krowy w konkretnych zakładach ubojowych na terenie całej Polski. Możesz sprawdzić ceny zarówno w wadze żywej i poubojowej.
dkol/
Fot. Kolasińska
Kwartalnik jest dostępny jako dodatek do prenumeraty rocznej top agrar Polska, jego koszt na cały rok to jedynie 17 zł (cztery wydania). Jeśli już masz prenumeratę top agrar Polska wystarczy wysłać SMS na nr 4321 o treści TAP.MIESNE lub zadzwonić na nr telefonu 61 869 06 90 lub poprzez stronę PRENUMERUJ TOP AGRAR
Dorota Kolasińska
<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>
Najważniejsze tematy