Ceny bydła – jest zapotrzebowanie na żywiec
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny bydła – jest zapotrzebowanie na żywiec

15.12.2020autor: Dorota Kolasińska

Jest popyt, ale podaż przedświąteczna dość słaba. Stawki rosną, a rolnicy na razie nie sprzedają bydła w dużej ilości.

Gorączka przedświąteczna pojawiła się nie tylko w sklepach, bo też w skupach bydła. To już czwarty z rzędu tydzień podwyżek. Prawie we wszystkich zakładach stawki wzrosły. Jak podkreślają pracownicy – jest zapotrzebowanie na żywiec wołowy, jednak podaż jest dość niska. Stąd wzrost cen w przypadku wszystkich kategorii i klas bydła. Rolnicy być może czekają na jeszcze lepsze stawki, zgromadzonej paszy jest sporo, może chcą uzyskać wyższą wagę ubojową niż zwykle. W każdym razie... zakłady narzekają na brak surowca, więc możliwe, że pracownicy będą skłonni do negocjacji. 

Zakłady całkiem nieźle płacą za byki, bo średnia cena waha się na poziomie 13,10 zł/kg za klasę R. Jałówki nadal nie dobiły do cen z ubiegłego roku, bo za R-kę dostaniemy średnio 12,88 zł/kg. 

Jednak warto popytać okolicznych skupujących, bo zdarzają się znacznie wyższe stawki za jałówki mięsne, sięgające nawet 14 zł/kg w klasie R, podobnie jest z byczkami, liczebniejsza i równa wagowo partia uzyska ceny bliskie 13,5-13,6 zł/kg

r e k l a m a
Nawet lekko, bo o około 10 gr/kg wzrosła cena krów w obydwu klasach. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 13,12 zł/kg, za byka w klasie O 12,71 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,88 zł/kg, a za klasę O 12,11 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,60 zł/kg, a w klasie O za około 10,43 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,45 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,07 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol
Fot. Kolasińska


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!

autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak zapobiegać niedoborom soli u bydła?

Brak soli w żywieniu zwierząt może wywoływać bardzo negatywne skutki. Podstawowym objawem jej deficytu u bydła jest brak apetytu i ograniczenie pobierania paszy, niska wydajność, słabe przyrosty, wypadanie i matowienie sierści oraz opóźniony wzrost młodych zwierząt.

czytaj więcej
Bydło mięsne

Ceny bydła – mało byczków, stawki rosną

Na rynku musi być naprawdę mało towaru, skoro zakłady nadal robią podwyżki w cennikach. Sytuacja wygląda coraz lepiej.

czytaj więcej
Bydło mięsne

Ceny bydła – noworoczne podwyżki

W Nowym Roku zakłady ubojowe pokusiły się o podwyżki. Na rynku jest bydlęcy dołek, brakuje dobrego towaru.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)