Bronisze: importowane owoce smaczną propozycją na Walentynki
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Muszki owocowe w sadachJakie znaczenie gospodarcze dla sadownictwa mają muszki owocowe, zwłaszcza Drosophila suzukii. Jakie są możliwości ich zwalczania?

Bronisze: importowane owoce smaczną propozycją na Walentynki

09.02.2021

Zima to czas, gdy na rynku hurtowym w Broniszach królują owoce i warzywa z importu. Obecnie dostępna jest bogata oferta malin czy truskawek, a także egzotycznych owoców jak ananas czy pomelo. - Warto sięgnąć po te produkty i z okazji zbliżających się Walentynek wyczarować pyszne i zdrowe desery dla ukochanej osoby - zachęca Anna Kaszewiak z Rynku w Broniszach.

W ofercie importerów sprzedających na Rynku w Broniszach dostępne są różne gatunki owoców egzotycznych. Dostaniemy m.in. ananasy w cenie od 7 do 8 zł za sztukę, mandarynki po 3-8 zł/kg czy pomelo za 3,50-4,50 zł za sztukę. Są także awokado (średnio 4,65 za sztukę) i granaty (średni 3,30 zł/sztuka).

Poza egzotyką, na Rynku w Broniszach można kupić owoce, które w okresie letnim mamy z produkcji krajowej, a zimą pochodzą z cieplejszych krajów. To na przykład truskawki z Grecji. 

- Mają wyjątkowo dobry smak i aromat, zbliżony do polskich – wyjaśnia Maciej Kmera, ekspert Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Są jednak dość drogie – pięciokilogramowe opakowanie w zależności od odmiany kosztuje 90-100 zł.

- Cena ta nie odstrasza kupujących, chociaż myślę, że byłoby ich dużo więcej, gdyby nie zamknięcie gastronomii i hoteli – podkreśla jeden ze sprzedających greckie truskawki odmiany Victory.

Dostaniemy też importowaną borówkę amerykańską, maliny, brzoskwinie czy nektarynki.

- Te wszystkie owoce to ciekawa propozycja do wykorzystania na Walentynki. Można z nich wyczarować pyszny deser lub kolację dla dwojga i zaskoczyć najbliższą osobę. A ceny są w miarę przystępne - wyjaśnia Anna Kaszewiak, ekspert Rynku w Broniszach

Oglądaj wypowiedź Anny Kaszewiak poniżej!
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bronisze: dużo pomidorów z Turcji i handel pod presją mrozów

Na Rynku w Broniszach wzrosła podaż pomidorów z Turcji. Wyższe niż zazwyczaj są także dostawy ogórków spod osłon z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Natomiast polskie warzywa - ziemniaki i cebula są nadal w niskich cenach, bo brakuje kupca. Obejrzyj film pod artykułem, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda sprzedaż na Rynku w Broniszach.

czytaj więcej
Aktualności

Lewica chce przyspieszyć wstrzymanie przekazywania ziemi Kościołowi

Uruchomiona została petycja do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o jak najszybsze procedowanie projektu ustawy ograniczającej nabywanie nieruchomości rolnych przez Kościół Katolicki - poinformował wczoraj poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. 

czytaj więcej

Bronisze: bardzo słaby handel jabłkami

Handel jabłkami na Rynku w Broniszach jest mocno ograniczony. Wczoraj w sektorze jabłkowym alejki świeciły pustkami. - Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej było aż tak mało kupujących - żalił nam się jeden ze sprzedawców. Winna jest nie tylko pogoda, ale i pandemia, która zamknęła branżę HoReCa. Zobacz w filmie pod artykułem, co mówili sadownicy i ekspert Rynku w Broniszach!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.