Uproszczenia dla rolnika - ostatnie dwa tygodnie na zmiany
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Uproszczenia dla rolnika - ostatnie dwa tygodnie na zmiany

16.03.2022autor: Patrycja Bernat

Zapewnienie optymalnych warunków umożliwiających zrównoważony rozwój polskiej wsi, rolnictwa i rybactwa to cel i misja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pomóż w przygotowaniu uproszczeń dla rolników – ostatnie dwa tygodnie.

Polski Ład dla Polskiej Wsi

Oblecenie realizowany jest projekt strategiczny, którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia działalności rolniczej, lub działalności związanej z rolnictwem.
Jakoś usług publicznych powinna być na jak najwyższym poziomie, stąd prośba o wypełnienie formularza, aby opracować niezbędną listę zmian do wprowadzenia w obowiązujących procedurach lub prawie.
Propozycje zmian składać można do 31 marca 2022 r. za pomocą formularza ankiety, która jest dobrowolna i anonimowa.

Więcej informacji TUTAJ.

Opr. Bernat Patrycja
Źródło: gov.pl
fot. envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Uproszczenia dla rolników: zaangażuj się i zmieniaj prawo!

Ministerstwo Rolnictwa zamierza zminimalizować rolniczą biurokrację. To jedna z inicjatyw, podejmowanych w ramach Polskiego Ładu i Polskiego Ładu dla Polskiej Wsi. Ministerstwo zaprasza rolników do zaangażowania się w ten projekt.

czytaj więcej

Uprawa uproszczona w Zielonym Ładzie. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Uprawa bezpłużna, konserwująca z dużą ilością resztek roślinnych na powierzchni pola. Te sposoby uprawy gleby będą ważnymi elementami wpisującymi się w zasady Zielonego Ładu.W Polsce zyskują one coraz większe grono zwolenników, choć nadal dominującym rozwiązaniem jest uprawa orkowa stosowana w rolnictwie od kilkuset lat. Pierwsze narzędzie z odkładnicą odwracającą glebę powstało w XVIII w.

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)