Chcesz robić kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Przyjedź na nasze spotkanie!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Chcesz robić kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Przyjedź na nasze spotkanie!

08.08.2021autor: Katarzyna Wójcik

Chcesz nauczyć się robić pyszne kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Jeśli tak, koniecznie weź udział w naszym spotkaniu kiszonkarskim, które odbędzie się już 18 sierpnia w Karnicach w Dolinie Baryczy.

Już 18 sierpnia odbędzie się nasze spotkanie "Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony". A gdzie, jak nie w gospodarstwie Państwa Sznajderów w Karnicach położonych w Dolinie Baryczy, powinno się odbyć spotkanie fachowców kiszących kapustę i ogórka obok innych gatunków warzyw?


W Dolinie Baryczy od niepamiętnych czasów kiszono warzywa. Można to wyczytać ze sporządzanych przez Niemców map kulinarnych, do których dotarła rodzina Sznajderów. Od 45 lat sukcesywnie odnawiają i modernizują jeszcze poniemieckie budynki gospodarcze. Równocześnie mozolnie budują swoją markę, w czym mają już wielkie osiągnięcia. Bo kto nie zna „Kiszonek z Doliny Baryczy”?

Dlaczego warto przyjechać na spotkanie?

O procesie budowania własnej marki kiszonkarskiej opowie Emilia Sznajder-Chmura.  Z kolei na pytanie o kultury starterowe bakterii w produkcji kiszonek – stosować, czy nie? – odpowie dr Anna Wrzodak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

O certyfikacji produkcji i przetwarzania warzyw dowiemy się od firmy certyfikującej „Gwarantowana Jakość” z Poznania. Zaproszone firmy zaprezentują swoje propozycje m.in. odmianowe związane z kiszeniem.  A warsztaty kiszonkarskie poprowadzi oczywiście Emilia Sznajder-Chmura. 

r e k l a m a
"Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony" to kompendium wiedzy, niezbędnej dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z kiszonkami. Dlatego zapisz się już dziś na bezpłatne spotkanie na www.kiszonki.warzywaiowoce.pl

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Karnicach k. Żmigrodu.

autor Katarzyna Wójcik

Katarzyna Wójcik

Redaktor naczelna magazynu WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

Redaktor naczelna magazynu "WIOM – warzywa i owoce miękkie"

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy będzie marchew? Z wizytą w gospodarstwie Janusza Komudy

W tym roku Janusz Komuda obsiał marchwią 10 ha. W zeszłym było 21 ha, ale w ziemi została marchew na sześciu z nich. W którą stronę pójdą miejscowi producenci marchwi do przetwórstwa?

czytaj więcej

Brokuły i kalafiory na jesienne zbiory - jak utrzymać jakość? Spotkanie z przetwórnią Greenyard

27 lipca w Błocie k. Bruków Unisławskich odbyło się spotkanie brokułowo-kalafiorowe z przetwórnią Greenyard Frozen Polska, organizowane przez Naszą Redakcję. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ rejon ten słynie z uprawy kalafiora i brokuła. Obejrzyj GALERIĘ ZDJĘĆ POD ARTYKUŁEM!

czytaj więcej

Kłecki Dzień Ogórka 2021. Wielkie ogórkobranie i solidna dawka wiedzy

W Michalczy koło Kłecka w sobotę 17 lipca odbyło się wielkie ogórkobranie. Spotkanie dla plantatorów tradycyjnie już zorganizowała GPW Chrobry, Wielkopolska Izba Rolnicza i Nasza Redakcja. Obejrzyj film z imprezy pod artykułem!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)