Krowa Deri przekroczyła 200 tys. kg mleka życiowej produkcji
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Krowa Deri przekroczyła 200 tys. kg mleka życiowej produkcji

18.02.2022

Deri jest pierwszą krową w Dolnej Saksonii i trzecią krową w Niemczech, która przekroczyła 200 tys. kg mleka swojej życiowej produkcji. To tylko dowodzi jak imponujący i daleko posunięty jest postęp hodowlany za naszą zachodnią granicą.

Deri pierwszą krową w Dolnej Saksonii, która przekroczyła barierę 200 tys. mleka

17- letnia krowa Deri rasy holsztyńsko-fryzyjskiej z farmy Grünefeld w Dolnej Saksonii pobiła nowy rekord i tym samym wyprzedziła życiowy rekord koleżanki z tej samej obory - Doriny (191 899 kg mleka).

Farma, na której jest utrzymywana Deri, jest jedną z najlepszych w swoim rejonie, a jej właściciele zostali wyróżnieni Nagrodą Państwową Ministerstwa Rolnictwa Dolnej Saksonii. Dobrostan zwierząt i zapewnienie komfortu utrzymywanym krowom to główne priorytety, którymi w swojej hodowli kieruje się rodzina Grünefeld, za co krowy odwdzięczają się długowiecznością, dobrą kondycją i wysoką mlecznością.

Po Carlottcie (2018) i Dianie (2019), Deri jest już trzecią krową, która przekroczyła barierę 200 000 kg mleka w Niemczech i pierwszą w Dolnej Saksonii.

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdj. poglądowe: Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Mleko A2 – nowa szansa dla hodowli bydła i mleczarstwa w Polsce?

Mleko krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej zawiera ok. 3,2% białka ogólnego. Białko to składa się z 6 typów białek, wśród których główną frakcją są kazeiny. Od ponad 30 lat zainteresowanie budziła kappa-kazeina, której wariant genetyczny B podnosi wiele ważnych właściwości technologicznych mleka, istotnych w produkcji serów. Genotyp kappa-kazeiny jest oznaczany u buhajów oferowanych przez krajowe i zagraniczne centra inseminacyjne. Ostatnie 10 lat to stały wzrost zainteresowania innym typem kazeiny zwanym beta-kazeiną.

czytaj więcej

Sztuczna inteligencja pozwoli monitorować dobrostan krów

Dzięki sztucznej inteligencji, kamerom i skanowaniu 3D, hodowcy bydła (ale też i trzody) mogą poznać nastrój i samopoczucie swojego stadka. To odkrycie naukowców z Bristol Robotics Lab przy University of the West of England.

czytaj więcej

Jakich cen skupu mleka można spodziewać się w Polsce czy w Niemczech?

Popyt krajowy i zagraniczny jest bardzo silny. I nadal jest trudno o wskazanie czynników, które by miały zmienić tę sytuację.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)