Szajka złodziei kradła ciągniki. Straty rolników to aż 240 tys. złotych
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Szajka złodziei kradła ciągniki. Straty rolników to aż 240 tys. złotych

25.03.2021autor: Paweł Mikos

Czterech młodych mężczyzn od kilku miesięcy włamywało się do gospodarstw rolnych i okradało rolników. Łupem szajki padały ciągniki rolnicze i maszyny rolnicze oraz części do nich. Straty rolników są ogromne. Jaka kara spotka przestępców?

Wysokie Mazowieckie: złodzieje kradli rolnikom maszyny rolnicze

W środę 24 marca 2021 roku policjanci z KPP w Wysokiem Mazowieckiem poinformowali o zatrzymaniu czterech podejrzanych o dokonanie serii kradzieży z gospodarstw rolnych znajdujących się w powiecie wysokomazowieckim (woj. podlaskie).

Z ustaleń kryminalnych wynika, że co najmniej od października 2020 roku przestępcy mieli kraść ciągniki i maszyny rolnicze.

– Do tych zdarzeń najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi ciągniki rolnicze, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane – informuje st. asp. Anna Zaremba, oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

Pokrzywdzeni rolnicy oszacowali poniesiony straty na łączną kwotę aż 240 tys. złotych.

 

r e k l a m a

Jaka kara grozi złodziejom ciągników?

Osoby podejrzane o dokonanie tych przestępstw zastały zatrzymane w połowie marca w swoich domach. Są to czterej mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego w wieku od 18 do 29 lat. Jak się okazało większość ze skradzionych maszyn i sprzętów ukryła na swoich posesjach oraz w opuszczonych budynkach. Dzięki temu policjantom udało się odzyskać większość ze skradzionych ciągników.

– Najmłodszy z nich usłyszał zarzut kradzieży, natomiast pozostali mężczyźni zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat – wyjaśnia rzeczniczka wysokomazowieckich policjantów.

Paweł Mikos
Fot. KPP Wysokie Mazowieckie.

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

RAPORT TPR: Gdzie złodzieje najczęściej kradną ciągniki i maszyny rolnicze

To się może zdarzyć każdemu rolnikowi. Złodzieje kradną drogie ciągniki i sprzęt rolniczy licząc na okup lub ich sprzedaż. Ale giną też wiekowe ciągniki warte kilka tysięcy złotych. W jakich województwach kradzionych jest najwięcej ciągników i maszyn rolniczych?

czytaj więcej

Złodzieje ukradli ciągnik Claas wart 300 tys. złotych. Nie zgadniesz, gdzie go ukryli?

Na Dolnym Śląsku złodzieje ukradli ciągnik rolniczy Claas o wartości około 300 tys. złotych. Skradziony traktor zdołali odkryć policjanci z innego województwa. Złodzieje zastosowali dość nietypowy sposób ukrycia skradzionej maszyny rolniczej.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)