Sieć handlowa wprowadza zabezpieczenia antykradzieżowe na... maśle
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sieć handlowa wprowadza zabezpieczenia antykradzieżowe na... maśle

21.07.2022autor: Kamila Szałaj

Ceny żywności w sklepach rosną w rekordowym tempie. Dlatego produkty spożywcze coraz częściej padają łupem złodziei. By ustrzec się kradzieży, sieć handlowa Kaufland umieściła na opakowaniach masła… zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. 

Masło tak drogie, że wymaga specjalnych zabezpieczeń

Klienci sieci Kaufland przecierali oczy ze zdumienia. Na kostkach masła pojawiły się naklejki zabezpieczające produkty przed kradzieżą. 

Okazuje się, że rekordowe podwyżki cen masła o ponad 30 proc. zachęcają klientów do podejmowania prób kradzieży w sklepach. 

r e k l a m a

Dlaczego Kaufland zabezpiecza masło?

Portal wiadomoscihandlowe.pl zwrócił się do Kauflanda z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego naklejki umieszczane są na żywności.

- W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu. W przypadku próby kradzieży, gdy klient przekracza bramkę, zabezpieczenie uruchamia sygnał alarmujący pracowników marketu - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w sieci Kaufland.

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, przedstawicielka firmy nie zdradziła, czy zabezpieczenia umieszczone akurat na maśle sprawdzają się, ponieważ autentycznie wykrywają próbę kradzieży, czy może raczej ze względu na efekt głównie psychologiczny, bo widoczna etykieta odstrasza potencjalnych złodziei.

W sklepie sieci Kaufland podobne zabezpieczenia do tych na maśle dziennikarze WH znaleźli także na stekach. Ale w tym przypadku cena jest dużo wyższa i waha się w granicach 60 zł.

Więcej na: wiadomoscihandlowe.pl, fot. WH

autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

redaktor w zespole PWR Online, odpowiedzialna głównie za stronę www.tygodnik-rolniczy.pl

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Protest rolników w Warszawie przeciwko drożyźnie. "Tłuste koty, do roboty"

To rząd PiS destabilizuje produkcje żywności w Polsce i odpowiada za drogą żywność. A spółki Skarbu Państwa zbijają na tym fortunę. Kosztem m.in. rolników. Taki twierdzi Michał Kołodziejczak i inni działacze AgroUnii, którzy demonstrowali w stolicy. 

czytaj więcej

Nad rolnictwem wisi klątwa trzech sióstr: Drożyzny, Inflacji i Głupoty

Drożyzna, Inflacja oraz Głupota. To trzy siostry, które niemal zawsze można spotkać razem. Niestety w ostatnim czasie ich klątwa dotyka polskich rolników. Jak ich działania ma objawy w rolnictwie?

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)