Rolnicy zrobili kosztowny prezent Straży Granicznej
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnicy zrobili kosztowny prezent Straży Granicznej

24.11.2021autor: Zuzanna Ćwiklińska

Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku otrzymał wyjątkowy prezent, który ufundowali rolnicy z Polskiego Związku Zawodowy Rolników. Ma pomóc służbom w pracy na granicy polsko-białoruskiej. Co rolnicy podarowali strażnikom?

Rolnicy murem za polskim mundurem. Kosztowny prezent dla Straży Granicznej

Członkowie PZZR sprezentowali funkcjonariuszom SG 120 sztuk okularów przeciwuderzeniowych, 120 latarek czołowych, ponad 500 sztuk chusteczek neutralizujących gaz pieprzowy oraz 500 sztuk kominów termoizolacyjnych.

r e k l a m a
Największym prezentem jest jednak... quad! Pojazd kosztował około 80 tysięcy złotych. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzono, informując się o niej nawzajem przez SMS i telefonicznie. Trwała ona zaledwie trzy dni. Uczestniczyli w niej rolnicy z województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. PZZR informuje, że chciał wesprzeć strażników w służbie, jaką jest ochrona granicy w trwającym od miesięcy konflikcie.

- Nikt lepiej nie zrozumie tej przysłowiowej miedzy jak rolnik, że tyle wolności, ile własności. Ta nasza granica to nie tylko granica państwa, ale też poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju, inwestowania - mówił w imieniu władz PZZR Adam Paczuski.

Dodał także, że rolnicy nie mogą opuścić swoich gospodarstw, by wspierać strażników w ich pracy, ale przez prezent dla SG chcieli przyczynić się do obrony polskiej granicy. Jest to także forma podziękowania dla służb, które, jak powiedział Paczuski, wręcz walczą o nienaruszalność granic Polski.

Wkład rolników w obronę granic

Przyjmując prezent, ppłk Michał Puczyński z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mówił o historii polskich rolników, którzy zawsze chętnie włączali się we wszelkie akcje pomocowe dla służb.

-Nie pierwszy raz w historii naszego kraju to mieszkańcy wsi, rolnicy pokazują jednoznacznie, że są razem z obrońcami granic, z funkcjonariuszami, żołnierzami, którzy starają się jak mogą bronić polskich wartości i bezpieczeństwa naszej ziemi - mówił Puczyński.

Quad od rolników trafił już do Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku i można się spodziewać, że niebawem sprawdzi się w akcji.

Zuzanna Ćwiklińska

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy rolnicy doczekają się szacowania szkód łowieckich mimo stanu wyjątkowego?

Na terenach, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy jest spory problem z szacowaniem strat łowieckich. Myśliwi nie chcą przyjeżdżać na pola rolników, zasłaniając się przepisami. Poprosiliśmy więc ministerstwo środowiska o wyjaśnienie tej kwestii. Co odpowiedział resort?

czytaj więcej

Stan wyjątkowy: wojsko niszczy pola rolnikom. Kto za to zapłaci?

Rolnicy z przygranicznego pasa objętego stanem wyjątkowym nie mają łatwego życia. Nie dość, że myśliwi nie chcą szacować szkód łowieckich, to jeszcze wojsko, przy budowie płotu, rozjeżdża pola i łąki. A rekompensat za te straty rząd na razie nie przewidział. 

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)