Ogromny pożar gospodarstwa w Rokosowie. Spłonęła chlewnia na 1000 świń
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ogromny pożar gospodarstwa w Rokosowie. Spłonęła chlewnia na 1000 świń

30.01.2021autor: Paweł Mikos Michał Czubak

Pod  Gostyniem wybuchł olbrzymi pożar jednego z gospodarstw. Ogień objął chlewnię. Z ogniem przez całą noc z piątku na sobotę walczyło kilkanaście strażackich zastępów. W pożarze zginęły świnie. Straty rolnika mogą być bardzo wysokie.

Gostyń: Pożar chlewni i stodoły w miejscowości Rokosowo

W piątek 29 stycznia 2021 roku około godziny 17.00 zauważono dym wydobywający się z budynku chlewni i stodoły w jednym z gospodarstw w Rokosowie pod Gostyniem (woj. wielkopolskie). Wewnątrz chlewni znajdowało się około 1000 świń, a w stodole około 500 balotów słomy.

Na miejsce natychmiast skierowano JRG Gostyń oraz miejscowe jednostki OSP. W sumie było to kilkanaście strażackich zastępów, które sytuację opanowały dopiero po upływie około czterech godzin od otrzymania zgłoszenia.

 

r e k l a m a

Rolnik z sąsiadami uratował wiele świń. Jednak część tuczników zginęła w płomieniach

Zanim na miejscu pojawiły się pierwsze strażackie wozy, rolnik, do którego należała chlewnia wraz z okolicznymi mieszkańcami na własną rękę ratowali świnie. Jak podaje gostyńska PSP, większość zwierząt udało się ocalić, niestety co najmniej kilkanaście z nich padło na skutek dymu lub ognia.

 

Jak doszło do pożaru w gospodarstwie pod Gostyniem?

Jak na razie za wcześnie na dokładne ustalenie przyczyn pożaru. Jednak z pierwszych analiz wynika, że do powstania pożaru prawdopodobnie doszło na górze chlewni, na poddaszu składowana była słoma i prawdopodobnie tam doszło do pożaru. Takie są wstępne hipotezy, aczkolwiek to będzie jeszcze weryfikowane. Ustalaniem wszelkich okoliczności powstania pożaru zajmą się gostyńscy śledczy.

Obecnie trwa także szacowanie szkód jakie poniósł rolnik na skutek pożaru. Choć nie jest znana jeszcze dokładna wartość, to patrząc na ogrom zniszczeń, będą one wysokie.

 

Michał Czubak
Fot. Czytelnik A.T.

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ogromny pożar stadniny koni pod Kościanem. 17 koni zagrożonych [FOTO]

16 strażackich zastępów gasiło w nocy z wtorku na środę pożar wiaty z balotami słomy. Do pożaru doszło na terenie stadniny w Piotrkowicach. Strażacy musieli ewakuować część koni ze stajni.

czytaj więcej
Wypadki rolnicze

Dolnośląskie: Pożar stodoły w Nowej Kuźni

W jednym z gospodarstw w miejscowości Nowa Kuźnia w woj. dolnośląskim w powiecie polkowickim wybuchł pożar. Doszczętnie spłonęła stodoła i samochód zaparkowany w jednym z pomieszczeń. 

czytaj więcej

Tragedia dostawcy OSM Piątnica. Udało mu się ocalić z pożaru tylko 4 ze 135 krów

Ponad 100 martwych krów, kilkadziesiąt sztuk uśpionych lub skierowanych na ubój z konieczności, zniszczone wyposażenie i dwuletnia obora – to skutki tragicznego pożaru, który w nocy z 17 na 18 stycznia br. odebrał dorobek życia rodzinie Wróblewskich. Hodowcy muszą jak najszybciej wrócić do produkcji, a to bez ludzkiej pomocy nie będzie możliwe. Gospodarze na łamach TPR chcą podziękować za otrzymaną dotychczas pomoc i wsparcie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)