Nie żyje Volker Claas, wnuk założyciela firmy Claas
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nie żyje Volker Claas, wnuk założyciela firmy Claas

26.01.2022

Nie żyje Volker Claas, wnuk założyciela niemieckiej firmy Claas, producenta maszyn rolniczych. Był członkiem Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy Claasa.

Volker Claas, wieloletni członek Komitetu Akcjonariuszy Grupy Claas, zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 57 lat. 

Był wnukiem założyciela firmy Augusta Claasa i synem Reinholda Claasa. Sprawował funkcję członka Rady Nadzorczej od 2000 do 2005 roku i Komitetu Akcjonariuszy od 2005 roku. Oprócz pełnienia funkcji udziałowca i przedstawiciela rodziny, od 1994 roku był również aktywny w firmie. Jego specjalnością były badania rynku, którymi zajmował się od 2004 roku i uczyniły z nich ważną część firmy.

r e k l a m a

Volker Claas wniósł cenny wkład w rozwój Claasa

- Volker Claas był blisko związany z Claas od dziesięcioleci. Jego celem było jak najlepsze poznanie naszych klientów i ich zadowolenie. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu wniósł cenny wkład w rozwój naszej rodzinnej firmy i rozwój nowych rynków - wyjaśnia Thomas Böck, prezes zarządu Claas.

Wszyscy doceniali jego rozległą wiedzę i rady, szczególnie w obszarach marketingu i sprzedaży, a także w kwestiach strategicznych. Przez wiele lat udanej pracy na stanowisku kierowniczym był głęboko zakorzeniony w firmie. Pracownicy, klienci i partnerzy cenili go przede wszystkim za rzeczowy i ujmujący charakter. Śmierć Volkera Claasa głęboko zasmuciła jego rodzinę, akcjonariuszy, kierownictwo grupy i pracowników.

opr. jj

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Malutki Antoś zmarł. Skąd przyszło śmiertelne zagrożenie?

Paulina i Emil z miejscowości Skłody Przyrusy przeżyli w 2021 roku wielką tragedię. W lipcu nagle zachorował i zmarł ich ukochany syn Antoś. Wkrótce po nim zachorowała młodsza córka Amelka, którą udało się uratować, ale wymaga hospitalizacji. Dramat ten dotkliwie dotknął także dziadków Antosia i Amelki Elżbietę i Tomasza. Według wyników badań przyczyną nieszczęść może być bakteria Escherichia coli O157:H7, której obecność została potwierdzona w ciele chłopca. Państwo R. chcą ustalić, skąd się wzięła, aby nie dopuścić do kolejnych tragedii.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)