Lubelski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z nowym prezesem. Henryk Domański: „Stawiam na dialog”
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Lubelski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z nowym prezesem. Henryk Domański: „Stawiam na dialog”

10.02.2023autor: Krzysztof Janisławski

Henryk Domański, emerytowany hodowca bydła mlecznego i były przewodniczący Rady Nadzorczej SM Ryki jest nowym prezesem LZHBiPM. W czwartkowym głosowaniu uzyskał głosy 33 przedstawicieli. Dotychczasowy prezes Rafał Stachura dostał 12 głosów.

Lubelski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z nowym prezesem

Wybory nowych władz odbyły się w czwartek. Henryk Domański otrzymał trzydzieści trzy głosy przedstawicieli.

- Kandydując na to stanowisko podkreślałem, że jestem człowiekiem dialogu – mówi Henryk Domański. – I w ten sposób chcę rozwiązywać wszelkie sprawy.

Nowy prezes jako jeden z głównych celów LZHBiPM podczas jego kadencji stawia sobie zwiększenie liczby członków związku. - Zamierzam wzmocnić związek liczebnie – stwierdza. – Obecnie mamy ponad dwustu członków, chciałbym aby na koniec mojej kadencji, było ich co najmniej dwa razy tyle.

r e k l a m a

Nowa siedziba w Niemcach pod Lublinem

Prezes Domański informuje, że planuje również zaangażować się w powstanie nowego oddziału PFHBiPM w Niemcach pod Lublinem. – Jest tam działka należąca do Federacji – mówi Henryk Domański. – Zbudowanie w Niemcach siedziby oddziału pozwoliłoby m.in. na rezygnację z wynajmowania pomieszczeń przy ul. Bursaki w Lublinie.

Były przewodniczący Rady Nadzorczej SM Ryki

Henryk Domański jest hodowcą związanym z Spółdzielnią Mleczarską Ryki. – Obecnie jestem już emerytem, choć bardzo aktywnym – mówi nowy prezes LZHBiPM. - Gospodarstwo przejęła córka i prowadzi je obecnie wspólnie z mężem. Jest w nim utrzymywanych ok. 70 krów dojnych.

Rafał Stachura członkiem zarządu LZHBiPM

Rafał Stachura, dotychczasowy prezes LZHBiPM, został wybrany do składu zarządu lubelskiego związku. – Byłem prezesem przez trzy kadencje – mówi Rafał Stachura.

– Po mnie prezesurę obejmuje zasłużony hodowca, pan Henryk Domański. Zamierzam wspierać jego działania, będąc członkiem zarządu LZHBiPM i delegatem na Walny Zjazd Federacji.

Krzysztof Janisławski

Fot. Adam Kłopotek/LZHBiPM

autor Krzysztof Janisławski

Krzysztof Janisławski

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Lublina

dziennikarz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", korespondent z Lublina

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Czy spółki hodowlane trafią w prywatne ręce? Według NIK powinny wrócić pod nadzór KOWR

Byłe strategiczne spółki hodowlane, które zostały włączone do Krajowej Grupy Spożywczej, zdaniem NIK powinny wrócić pod nadzór Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ponieważ istnieje ryzyko, że koniec końców trafią one w prywatne ręce. Padły również zarzuty o nieefektywne zarządzanie majątkiem, a także mało skuteczny nadzór nad pozostałymi spółkami hodowli roślin i zwierząt oraz permanentne roszady w kadrach.

czytaj więcej

Setki naukowców z całego świata wskazują, że hodowla zwierząt jest korzystna także dla środowiska

Organizacje prozwierzęce, będące przeciwne hodowli zwierząt gospodarskich i promujące dietę wegańską, przyjmują pogląd, że rolnictwo bez hodowli zwierzęcej jest możliwe. Grupa naukowców ma na to zagadnienie odmienny pogląd. Podczas październikowego szczytu na temat społecznej roli mięsa w Dublinie, naukowcy z całego świata debatowali na temat produkcji mięsa oraz jego wpływie na społeczeństwo, środowisko i kulturę.  

czytaj więcej

Pierwsza Podlaska Aukcja Bydła Hodowlanego to duży sukces

Pomimo bardzo niesprzyjającej śnieżnej aury, 11 grudnia 2022 r. do miejscowości Sokoły przybyli hodowcy oferujący do sprzedaży bydło, potencjalni nabywcy zwierząt oraz bardzo liczne grono oglądających Pierwszą Podlaską Aukcję Bydła Hodowlanego. Nawet hodowcy sceptycznie podchodzący to tego projektu stwierdzili, że aukcja była udana i osiągnęła poziom godny imprezy krajowej.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)