Jak robić kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Zapraszamy na spotkanie WiOM
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak robić kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Zapraszamy na spotkanie WiOM

07.08.2021autor: Katarzyna Wójcik

Chcesz nauczyć się robić pyszne kiszonki i sprzedawać je pod własną marką? Jeśli tak, koniecznie weź udział w spotkaniu kiszonkarskim, które odbędzie się już 18 sierpnia w Karnicach w Dolinie Baryczy. Organizuje je Redakcja Miesięcznika "Warzywa i Owoce Miękkie".

Już 18 sierpnia odbędzie się spotkanie organizowane przez Redakcję WiOM "Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony". A gdzie, jak nie w gospodarstwie Państwa Sznajderów w Karnicach położonych w Dolinie Baryczy, powinno się odbyć spotkanie fachowców kiszących kapustę i ogórka obok innych gatunków warzyw?


W Dolinie Baryczy od niepamiętnych czasów kiszono warzywa. Można to wyczytać ze sporządzanych przez Niemców map kulinarnych, do których dotarła rodzina Sznajderów. Od 45 lat sukcesywnie odnawiają i modernizują jeszcze poniemieckie budynki gospodarcze. Równocześnie mozolnie budują swoją markę, w czym mają już wielkie osiągnięcia. Bo kto nie zna „Kiszonek z Doliny Baryczy”?

r e k l a m a

Dlaczego warto przyjechać na spotkanie?

O procesie budowania własnej marki kiszonkarskiej opowie Emilia Sznajder-Chmura.  Z kolei na pytanie o kultury starterowe bakterii w produkcji kiszonek – stosować, czy nie? – odpowie dr Anna Wrzodak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

O certyfikacji produkcji i przetwarzania warzyw dowiemy się od firmy certyfikującej „Gwarantowana Jakość” z Poznania. Zaproszone firmy zaprezentują swoje propozycje m.in. odmianowe związane z kiszeniem.  A warsztaty kiszonkarskie poprowadzi oczywiście Emilia Sznajder-Chmura. 

"Kiszonki z Doliny Baryczy, czyli jak uzyskać najlepszy produkt kiszony" to kompendium wiedzy, niezbędnej dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z kiszonkami. Dlatego zapisz się już dziś na bezpłatne spotkanie na www.kiszonki.warzywaiowoce.pl

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Karnicach k. Żmigrodu.

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Żywność drożeje, ale tylko na sklepowych półkach. Ceny zbytu wciąż są niskie

Czarny scenariusz dla polskiego mleczarstwa, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze staje się coraz bardziej realny. Na rynku krajowym panuje posucha. Ceny zbytu są na niskim poziomie i wielkie sieci handlowe zrobią wszystko, aby je jeszcze bardziej obniżyć. A przecież z miesiąca na miesiąc zjada je – po kawałku – wysoka inflacja.

czytaj więcej

Kołodziejczak: politycy balują za nasze! Godna płaca należy się rolnikom i pielęgniarkom

– Politycy żrą, balują i chcą jeszcze podwyżek. Jeśli komuś coś się należy, to godne wynagrodzenie dla rolników za ich pracę. Podwyżki należą się pielęgniarkom czy wolne niedziele pracownikom supermarketów – mówił Michał Kołodziejczak z AgroUnii podczas protestu rolników w Rękoraju pod Piotrkowem Tryb.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)