Debata "Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa" z komisarzem i ministrami przełożona na inny termin!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Debata "Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa" z komisarzem i ministrami przełożona na inny termin!

25.06.2021autor: Kamila Szałaj

[AKTUALIZACJA]: Debata, która miała rozpocząć się o godzinie 9:00 ze względu na problemy techniczne z połączeniem z Berlinem i Paryżem, skąd zdalny udział mieli wziąć ministrowie rolnictwa Niemiec i Francji, została przełożona na inny termin. Więcej informacji wkrótce.

Trwa Europejskie Forum Rolnicze. Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczyna się debata online z udziałem komisarza Janusza Wojciechowskiego. Redakcja "Tygodnika Poradnika Rolniczego" objęła patronat nad tym wydarzeniem. Oglądaj na żywo!

Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa – pod takim tytułem odbywa się debata w ramach Europejskiego Forum Rolniczego. 
r e k l a m a

Znamienici prelegenci

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE, Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Julia Klöckner – Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej (Niemcy) oraz Julien Denormandie – Minister Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa (Francja).


Dyskusja poświęcona WPR

Podczas dyskusji z politykami odpowiadającymi za kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 poruszone są najważniejsze wyzwania stojące przed polskim i europejskim rolnictwem: 
  • W jaki sposób poszczególne kraje planują zmienić system wsparcia gospodarstw i w jakim kierunku idą najważniejsze zmiany I i II filarze WPR?
  • Czy działania prośrodowiskowe, wprowadzane w ramach Zielonego Ładu, ograniczą produkcyjność europejskich rolników?
  • W jaki sposób utrzymać konkurencyjność małych i średnich gospodarstw oraz wzmocnić ich pozycję na rynku w obliczu koncentrującego się przetwórstwa i handlu?
  • Czy wprowadzając nowe założenia, Europa nie ryzykuje swojego bezpieczeństwa żywnościowego?  
Oglądaj transmisję online z debaty online!



Organizatorem spotkania są: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agro Promotion. 
autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

redaktor w zespole PWR Online, odpowiedzialna głównie za stronę www.tygodnik-rolniczy.pl

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Agrounia zamknęła ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi ! [TRANSMISJA]

Dziś przed 7 rano działacze Agrounii zabarykadowali belami słomy wejście do gmachu resortu. Protestują w ten sposób przeciwko restrykcjom związanym z ASF.

czytaj więcej

Jak polski rząd chce wesprzeć hodowców po wprowadzeniu zakazu chowu klatkowego?

Polska jest drobiarską potęgą w UE, a co trzecie nasze jajko trafia na eksport. Proponowany zakaz chowu klatkowego niewątpliwie uderzy w tę branżę. W jaki sposób?

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)