36-latka podpaliła gospodarstwo, żeby zatrzeć ślady zabójstwa 3-tygodniowej córeczki
r e k l a m a
Partnerzy portalu

36-latka podpaliła gospodarstwo, żeby zatrzeć ślady zabójstwa 3-tygodniowej córeczki

09.03.2020autor: Paweł Mikos

36-letnia kobieta z woj. łódzkiego jest podejrzewana o podpalenie gospodarstwa pod Łaskiem i zabójstwo swojego 3-tygodniowego dziecka. Kobieta może trafić za kraty na 25 lat albo nawet do końca swoich dni. 

Pożar gospodarstwa pod Łaskiem. Nie żyje 3-tygodniowe dziecko

Na początku marca 2020 roku funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali 36-letnią kobietę. Ma to związek z pożarem w jednym z gospodarstw w Rososzy (gmina Sędziejowice, woj. łódzkie). 

Doszło tam do pożaru stodoły i domu. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że śmierć poniosła 3-tygodniowe dzieciątko. Jednak to co wydawało się na pierwszy rzut oka nieszczęśliwym wypadkiem okazało się jeszcze większą tragedią. 

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa, 36-letnia kobieta miała pozbawić życia noworodka i wzniecić pożar w budynku mieszkalnym. Jednak o ostatecznej przyczynie śmierci dziecka, będzie można mówić dopiero po uzyskaniu wyników przeprowadzonej sekcji – informuje asp. Katarzyna Staśkowska, oficer prasowa KPP w Łasku. 

Również sieradzka prokuratura, która prowadzi śledztwo, czeka na opinie z sekcji zwłok i wyniki zleconych badań, aby poznać dokładne przyczyny śmierci noworodka. Śledczy zlecili także sporządzenie opinii z zakresu pożarnictwa, żeby przekonać się jaki był przebiegu pożaru.

 

r e k l a m a

36-letniej kobiecie za zabicie córeczki grozi nawet dożywocie

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 36-letniej kobiety 3-miesięczny areszt.  

Podejrzana zostanie poddana badaniom przez biegłych psychiatrów dla oceny jej zdolności rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Śledztwo jest we wstępnej fazie – podaje Jolanta Szkilni, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

36-letnia kobieta za zamordowanie 3-tygodniowej córeczki może zostać skazana na karę pozbawienia wolności na 25 lat, a nawet na dożywotnie więzienie. 

Paweł Mikos
Fot. OSP Pruszków, KPP Łask 
Źródło: KPP Łask

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dramat na Mazurach: rolnik przejechany przez ciągnik

Do tragedii doszło w gospodarstwie rolnym pod Działdowem. W trakcie remontu ciągnika Ursus 61-letni rolnik został przejechany przez naprawiany traktor. Mężczyznę z licznymi obrażeniami został zabrany przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

czytaj więcej

Audi staranowało ciągnik Ursus. 55-letni rolnik ciężko ranny

Na Lubelszczyźnie doszło do bardzo groźnego wypadu – osobowe Audi zderzyło się z ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Siła zderzenia była tak duża, że traktor rozpadł się na części, a 55-letnik rolnik doznał poważnych obrażeń. Konieczna była pomoc LPR. 

czytaj więcej

Ciągnik staranowany przez pociąg. Rolnik CUDEM PRZEŻYŁ

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca ciągnika rolniczego, który zderzył się z pociągiem osobowym w Szczytnikach Czerniejewskich pod Gnieznem. Mimo, że jego traktor i przyczepa zostały zmasakrowane przez pociąg, to on wyszedł z wypadku bez szwanku.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)